Pazar , Temmuz 14 2024
anal seks

Anal seks nedir? Anal seks nasıl yapılır?

Anal seks nedir? Cinsel birlikteliğin normal vajinal yollarla değilde anal yolla yapılmasına anal seks denir. Halk arasında ters ilişki olarak ta bilinmektedir.

Anal seks özelikle ülkemizde porno kültürünün yaygınlaşmaya başlaması ile birlikte özelikle erkekler tarafından çok tercih edilmektedir. Oysa bayanlar anal sekse ne kadar soğuk baksa da bir çok kadın ya merak ettiği için yada erkek arkadaşının ısrar etmesi sonucu anal ilişki yaşayabiliyor.

Anal seks eğer doğru bir şekilde yapılmasa özelikle kadın tarafından tam bir kabusla sonuçlanabilir. Bu nedenle anal seks yapılmadan önce anal sekse hazır olduğunuzdan emin olun. Eğer anal seks yapmak istiyorsanız öncelikle aşağıda belirteceğimiz hususlara dikkat etmeniz gerekiyor.

Anal Sekste Nelere Dikkat Edilmeli?

Temizlik

Anal sekse başlamadan önce kesinlikle anal bölgenin çok iyi temizlenmesi gerekiyor. Bunun için anal temizleme pompası kullanabilirsiniz. Anal temizleme pompalarını seks oyuncakları satan sitelerden satın alabilirsiniz. Ayrıca anal seks yapmadan önce bağırsaklarınızı tamamen boşaltmak, ilişki sırasında hoş olmayan sürprizler yaşanması ihtimalini ortadan kaldıracaktır. Bunun için eczaneden bir lavman seti alabilirsiniz.

Eğer doğru bir şekilde anal temizliği yapamasanız bu sizin bir daha anal seks yapmamanıza neden olabilir. Hata seksten bile soğuyabilirsiniz.

anal
Anal Seks

Anal Uyarım

Temizliğinizi doğru bir şekilde yaptıktan sonra sıra anal uyarıma gelmiş demek oluyor. Bunun için ise parmaklarınızla anal bölgeyi ufak ufak okşaya bilirsiniz. Yada bunun için anal seks oyuncaklarını kullanabilirsiniz. Özelikle ilk defa yapacaklar için anal açıcı yada anal set tavsiye edilebilir. Anal seks oyuncaklarını  www.helalsexshop.com/11-anal-ueruenler sitesinden satın alabilirsiniz.

Anal kayganlaştırıcı

Anal Kayganlaştırıcı

Anal seks için olmasa olmazlardan olan kayganlaştırıcıları kesinlikle kullanmanızı tavsiye edebiliriz. Bu kayganlaştırıcılar özelikle anüs bölgesini rahatlatarak sizin anal birleşmede zevk almanıza yardımcı olmaktadırlar. Fakat burada dikkat edilmesi gerek en önemli nokta kullanacağınız anal kayganlaştırıcı jeli kaliteli olması, Ayrıca her hangi bir seks oyuncağı kullanacaksanız (Anal Açıcı, Anal Dildo vb.) bu durumda kesinlikle su bazlı kayganlaştırıcı kullanmalısınız. Su bazlı kayganlaştırıcılar bu tür seks oyuncakları ile uyumludur. Diğer normal kremler bu oyuncaklar ile kullanılmaz.

prezervatif kullanım

Prezervatif  Kullanın

Yukarıda bahsettiğimiz konulara dikkat ettikten sonra iyi bir markanın prezervatif kullanın. Çünkü tarihi geçmiş yada kalitesiz bir Prezervatif  ilişki esnasında yırtılırsa, Penisiniz enfeksiyon kapma riski olabilir. Bu nedenle kesinlikle prezervatif kullanın.

İstemiyorsanız, Yapmak Zorunda Değilsiniz

Eğer kendinizi anal sekse hazır hissetmiyor, yada korkuyorsanız anal seks yapmayız. Unutmayın zorla yada isteksiz bir şekilde anal seks yapmanız sizi piskolojik olarak seksten soğutabilir. Bu durum sizin için illeri ki dönemlerde çok ciddi sorunlara neden olabilir. Unutmayın ki asla partnerinizi mutlu etmek için anal seks yapmayın.

Anal seks hakkındaki yorum ve deneyimlerinizi aşağıda yorum kısmına yazabilirsiniz. Bu sayede anal seks hakkında her kesin daha fazla bilgisi olabilir.

Hakkında Rengi Gül

Uzun yıllardan beri cinsel seks oyuncakları satan bir firmada çalışmaktayım. Burada edindiğim tecrübelerimi sizlere elimden geldiğince doğru bir şekilde aktarmaya çalışıyorum.

İlgini Çekebilir

penis pompası

Penis Pompası Hakkında Merak Edilenler

Penis Pompası Nedir? Penis pompası, erkeklerin penislerini geçici olarak büyütmek veya sertleşme sorunlarını gidermek için …

2 yorumlar

  1. Merhaba, 10 yıllık evliyim. Son zamanlarda kocam sürekli anal seks yapmak istiyor. Ben ilk başlarda buna sıcak bakmasam’da kocamın ısrarı nedeni ile bende istemeye başladım. Dün gece ilk defa denedik fakat ilişki esnasında canım çok yandı. Bu acıyı nasıl azaltabilirim?

    • Merhaba Mehtap hanım. Eğer anal seks size zevk yerine acı veriyorsa bence artık denemeyin. Fakat illa yapacağım diyorsanız o zaman size tavsiyem su bazlı anal kayganlaştırıcı kullanabilirsiniz. Eczanelerde yada erotik shoplar’da bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir