Pazar , Temmuz 14 2024
cinsel yaşam

Erkekler İçin Süper Cinsel Yaşamın Tüyoları

Cinsel Yaşam

Cinsel yaşam için süper bir seks hayatını istiyor ama nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Neyse ki, cevaplar karmaşık değil, ama bazı özveriler gerektiriyor. Süper erkek cinsel sağlığı için aşağıdaki 11 ipucu size süper bir cinsel hayat sağlayacaktır.

cinsel

1- Testosteron içeren gıdaları yiyin

Erkekler  Vücudunuz bir araba gibidir: kötü bir yakıt koyarsanız ve istediğiniz performansı elde edemezsiniz. Taze meyve ve sebzeler, tam tahıllar, kabuklu yemişler ve tohumlar, baklagiller ve baklagiller, pancar, az yağlı süt ürünleri ve omega-3’ler, tekli doymamış yağlar ve hindistancevizi yağı gibi sağlıklı yağlar gibi yüksek oktanlı yiyecekleri ile testosteronu güçlendiren gıdalar alın. Mümkün olduğunda, organik çeşitleri de seçin.

Daha fazla hareket edin

2- Daha iyi bir cinsel hayat için fazla hareket edin

Yatak odasında hareket etmeye devam etmek istiyorsanız, dışarıda da çaba harcamanız gerekir. Hem kardiyo hem de kuvvetlendirme egzersizleri sadece genel fitness için değil, aynı zamanda cinsel uygunluk için de önemlidir.

Haftada en az dört kez egzersiz yapın. Siz ve eşiniz, tenis, jogging, yürüyüş veya bisiklet gibi fiziksel aktivitelerinizde egzersiz yaparsanız, egzersizinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz. Sadece aşırıya kaçmadığınızdan emin olun!

Sigara ile vedalaşın

3- Sigara ile vedalaşın

Sigara içmek genel olarak sağlıklı değildir ve kesinlikle seks için hiç değildir. Sertleşme sorunu olan erkeklerin çoğu sigara içicidir, çünkü bu aktivite penis içindeki arterlere ve vücudun diğer kısımlarına kan akışını kısıtlar.

Yeterli uyuyun

4- Yeterli uyuyun

Uyku yoksunluğunun, cinsel açıdan da dahil olmak üzere pek çok düzeyde sağlığınızı tehlikeye attığı görülmüştür; bu nedenle, tutarlı bir şekilde yedi saat boyunca uyuyun.

Stres Yönetimi

5- Stres Yönetimi

Gergin, endişeli, endişeli ve sinirli hissetmek genellikle yatak odasında zayıf performansa dönüşür. Stres yönetimi tekniklerini günlük olarak uygulayın ve sayfalar arasındaki ödülleri kazanın. Derin nefes alma, yoga, meditasyon, progresif rahatlama, müzik terapisi – sizin için çalışan ve bunu yapan bir yöntem bulun. Stressiz bir yaşam yatak odasında büyük faydalar sağlar.

cinsel yaşam

6- Kegels egzersizleri yapın

Kegel egzersizlerinin düzenli uygulaması, cinsel deneyimlerinizi arttırabilir ve idrar sağlığınızı iyileştirebilir. Kegels yapmak için sadece birkaç dakikanızı alır ve birkaç hafta içinde sonuçları görürsünüz.

Kegels, pelvik taban kaslarınızı ve pelvik organlarınızı destekleyen pubokoksik kaslarını güçlendirir.

Doktorunuzu Daha Sık Görün

7- Doktorunuzu Daha Sık Görün

Erkekler, doktora gitme konusunda daha çok ihmalkardır, özellikle de yüksek tansiyon, diyabet, kanser, depresyon veya başka bir durum gibi kişisel veya aile geçmişiniz varsa tercihen yılda bir kez sağlık taramasından geçin. Bunların hepsi ve daha fazlası cinsel yolla bulaşan hastalıklar riski de dahil olmak üzere cinsel sağlık üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir.

Alkolü azaltın

8- Alkolü azaltın

Ara sıra bir alkollü içecek genellikle zararsızdır, fakat alışılmışın dışında fazlaca içilmesi, sertleşme sorunu, orgazm problemleri ve libido azalması ile sonuçlanabilir. Eğer yatak odasında güçlü kalmak istiyorsanız alkolü azaltın.

Erkekler İlaçlara dikkat

9- İlaçlara dikkat

Her ne kadar yasadışı uyuşturucular (bazı eyaletlerde yasal olan) libidoyu arttırmak için sıklıkla düşünülse de, aslında çoğu durumda bunun tersi bir etkiye sahip olabilirler.

Bir çok reçeteli ilaç aynı zamanda antidepresanlar (trisiklikler, seçici serotonin geri alım inhibitörleri), finasterid (genişlemiş prostatı tedavi etmek için), antihistaminler, antiseizür ilaçlar, opioidler ve beta-blokerler gibi aynı etkiye sahiptir.

Bunları veya başka ilaçları alıyorsanız ve cinsel dürtü eksikliği yaşıyorsanız, ilacınızı değiştirmeye ilişkin doktorunuzla konuşun. İlk önce doktorunuza danışmadan reçetenizi almayı bırakmayın.

Hakkında Rengi Gül

Uzun yıllardan beri cinsel seks oyuncakları satan bir firmada çalışmaktayım. Burada edindiğim tecrübelerimi sizlere elimden geldiğince doğru bir şekilde aktarmaya çalışıyorum.

İlgini Çekebilir

penis pompası

Penis Pompası Hakkında Merak Edilenler

Penis Pompası Nedir? Penis pompası, erkeklerin penislerini geçici olarak büyütmek veya sertleşme sorunlarını gidermek için …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir