Pazar , Temmuz 14 2024
Erkeklerde Cinsel Sorunlar

Erkeklerde Cinsel Sorunlar Hakkında

Erkeklerin Bilmesi Gereken 5 Gerçek

Erkeklerde cinsel işlev bozukluğu, düşük libido, sertleşme sorunu, erken boşalma ve diğer sorunlar çok çeşitli problemleri içerebilir. Birçok kişi bu sorunların yaygın olduğunu bilse de, konuşulması zor olabilir. Aslında, birçok erkek konuyu birinci basamak hekimiyle paylaşmadan önce birkaç ay veya hatta yıllarca bekler.

Neyse ki günümüzde tıp alanında araştırmalar ile erkek cinsel işlev sorunlarını tespit etmek ve tedavi etmek artık daha kolay.

Erkeklerde cinsel sorunlar kardiyovasküler veya diğer tıbbi sorunları işaret edebilir.

Araştırmacılara göre, erkeklerde cinsel sorunlar kardiyovasküler veya diğer tıbbi sorunları işaret edebilir.  Uzmanlar, “Libido, ereksiyon veya boşalmada bir değişiklik yaşayan herhangi bir insan bunu birinci basamak hekimlerine götürmelidir” diyor. Eğer yaşanılan sorunlar birkaç ay sürüyorsa ele alınması gereken daha ciddi bir tıbbi sorunu işaret edebileceği belirtiliyor. Bu sorunlar şöyle sıralanıyor:

  1. Erken boşalma ilaç, sinir hasarı veya diğer doğrudan idrar koşulları nedeniyle gelişebilir
  2. Libido ya da ereksiyonda bir değişiklik diyabetin ilk belirtisi olabilir
  3. Libido veya serleşme ile ilgili sorunlar hormonal bir dengesizlik ile ilişkili olabilir
  4. Serleşme ile ilgili sorunlar, kardiyovasküler bir sorun veya prostat kanseri belirtisi olabilir

erkeklerde cinsel sorunlar

Cinsel işlev ve akıl sağlığı arasında güçlü bir bağ var

Ruh sağlığı sorunları – depresyon, anksiyete ve diğer psikiyatrik hastalıklar da dahil olmak üzere – birçok farklı türde cinsel bozukluğa yol açabilir. “Sertleşme sorunu ve depresyon arasında güçlü bir bağlantı olduğu açıktır” diyen uzmanlar “Diğer yandan, depresyonu yaşayan kadınların libido‘da bir azalma görmesi daha olasıdır.

Psikiyatri hastalığını ilk önce cinsel işlevi iyileştirmek için teşhis etmek çok önemlidir. ” görüşünü benimsiyorlar.

Cinsel işlev bozukluğu, endişe ve depresyonun ele alınması, yönetilmesi ve hafifletilmesiyle sıklıkla düzeltilebilir. Bu alanda hastanın  daha fazla keyif almasına yardımcı olmak için farkındalık, bilişsel davranışçı terapi ve gevşeme teknikleri dahil olmak üzere çeşitli tedavi yöntemleri uygulanıyor.

Akıl hastalığı ilaçları cinsel sorunlara neden olabilir

Akıl hastalığı ilaçları cinsel sorunlara neden olabilir

Uzmanlar, akıl hastalığı ilaçlarının potansiyel yan etkileri nedeniyle. cinsel sorunlara yol açtığını söylüyor. Bu yüzden bir ilaç sonucu cinsel sorunlar yaşarsanız, daha az yan etkisi olan ilaçlarla değiştirilmesi için bunu doktorunuzla konuşmanız gerekiyor.

Tabii ki sağlıklı bir cinsel yaşam için ruh sağlığının önemi çok büyük. Anahtar önce  zihinsel bozukluğu ve daha sonra cinsel bozukluğu tedavi etmek. Tedaviyi ele almak ve yan etkileri yönetmek için bir doktorla çalışmak en iyi yöntemdir.

cinsel işlev değişiklikleri

Yaşla birlikte, cinsel işlev değişiklikleri normaldir

Cinsel yaşamda, performans ve fonksiyondaki bazı değişiklikler, yaşlanmanın normal parçalarıdır. Ancak uzmanlar, insanların yaşlandıkça uyarılma için daha uzun süreli ön sevişme ihtiyaç duyabileceğini ancak bu gibi yöntemler yeterli değilse, seks terapisinin çok faydalı olabileceğini söylüyor.

 cinsel performans

Genel sağlığı iyileştirmek cinsel performansı artırabilir

Sağlıklı bir yaşam tarzı, cinsel işlevi iyileştirmeye yardımcı olur. Sağlıklı bir beslenme alışkanlığı ile sağlıklı bir kiloya ulaşılması ve düzenli olarak egzersiz yapılması sonucu hem genel sağlığınız iyileşir hem de sağlıklı bir cinsel yaşama kavuşursunuz.

Hakkında Rengi Gül

Uzun yıllardan beri cinsel seks oyuncakları satan bir firmada çalışmaktayım. Burada edindiğim tecrübelerimi sizlere elimden geldiğince doğru bir şekilde aktarmaya çalışıyorum.

İlgini Çekebilir

penis pompası

Penis Pompası Hakkında Merak Edilenler

Penis Pompası Nedir? Penis pompası, erkeklerin penislerini geçici olarak büyütmek veya sertleşme sorunlarını gidermek için …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir