Pazar , Temmuz 14 2024
İlk Kez Seks

İlk Kez Seks Yapacakların Bilmesi Gerekenler

Seks Hakkında Her Şey

İlk kez seks yapmayı düşünüyor ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız ya da seksi daha zevkli ve güvenli hale getirmeyi istiyorsanız merak ettiğiniz ve bilmek istediğiniz her şey aşağıdaki satırlarda.

Vajinal Seks Nedir?

Seks, insanoğlunun belli bir yaşa gelmesiyle birlikte en çok merak ettiği ve zihnini meşgul eden konuların başında gelir.  Seks hakkında konuşmak toplumumuzda çok yaygın olmadığı için genellikle bu merakımızı porno film izleyerek gidermeye çalışırız.

Ancak bu yöntem bize seksin neye benzediğine dair çok da gerçekçi olmayan fikirler verir.Aslında seks yapmanın tek bir doğru yolu yoktur. En doğrusu siz ve partnerinizin istediği ve mutlu olacağı bir sekstir.

Nasıl vajinal seks yaparsınız?

Vajinal seks, cinsel ilişki ve sadece seks olarak da bilinir. Vajinal seks sırasında penis vajinaya girer. Bunun öncesinde ön sevişme yapmak önemlidir.

vajinal seks

Ön sevişme nedir?

Ön sevişme sizi hem cinsel olarak uyarır hem de hazırlar, böylece vajinal seks her iki partner için de daha zevkli bir hale gelir. Öpüşme, okşama, sürtme, dokunma veya oral seks içerebilir. Ön sevişme her iki taraf için de eğlenceli olmalıdır.

İkiniz de ne kadar uyarılırsanız, penisin vajinaya girmesi o kadar kolay olacaktır. Vajina ıslanmaya başladığında ve penis dikleştiğinde, büyüdüğünde ve sertleştiğinde seks yapmaya hazır olduğunuzu anlayacaksınız.

Ne zaman prezervatif takmalıyım

Ne zaman prezervatif takmalıyım?

İkiniz de uyarıldıktan ve seks yapmaya hazır olduğunuzda erkek partner prezervatif takabilir. Herhangi biriniz de bunu yapabilir. Sadece sertleşmiş bir penise prezervatif takabilirsiniz ve bunu penis vajinaya dokunmadan veya girmeden önce yapmalısınız. Kadın prezervatifi kullanıyorsanız, cinsel ilişkiden sekiz saat öncesine kadar bunu takabilirsiniz.

Penisi vajinaya nasıl sokarsınız?

Hazır olduğunuzda, biriniz penisi vajinaya doğru nazikçe yönlendirmek için elinizi kullanabilirsiniz. Acele etmeyin. Düzgün bir şekilde yerleştirmek için birkaç kez gelip gitme hareketi yapabilirsiniz.

Penis içeri girdikten sonra, vücudunuzu hareket ettirebilirsiniz, böylece penis vajinaya girer ve sonra kısmen tekrar dışarı çekilir. Size doğal olarak gelen ve iyi hissettiren şeyi yapın. Yavaştan alın, nazik olun ve ikinizin de rahat olduğundan emin olun. Unutmayın ki bir şeye başlamış olmanız, devam etmeniz gerektiği anlamına gelmez. Yaptığınız şey konusunda rahat değilseniz, siz veya eşiniz istediğiniz zaman duraklayabilir veya tamamen sona erdirebilirsiniz.

Orgazm nasıl bir şey

Orgazm nasıl bir şey?

Cinsel olarak fazla uyarıldığınızda vücudunuzda gerginlik oluşur bu sırada vücutta fizyolojik bir değişim olur ve kan basıncının etkisiyle cinsel organda kasılmalar olur ve haz duyusu en üst noktaya çıkar.

Kadınlar için vücutlarının en hassas kısmı vajina açıklığının hemen üzerindeki küçük bir yumru olan klitoristir. Bu bölge sinir uçlarıyla dolu ve dokunmaya çok duyarlıdır. Birçok kadın, orgazm olmak için klitorisinin uyarılmasına ihtiyaç duyar.

Vajinal seks için vücudunuzu klitorisi ovuşturacak şekilde hareket ettirmenize izin veren farklı pozisyonlar deneyebilirsiniz. Bazı insanlar, onu uyarmak için seks sırasında kendilerinin veya partnerlerinin klitorise dokunmasını isterler.

Çoğu erkek için ise penisin vajinaya itilmesi penisteki sinir uçlarını uyarır ve onların orgazm olmasına neden olur.

Hemen veya hiç orgazm olmazsanız endişelenmeyin. Sizin için ve partneriniz için neyin işe yaradığını öğrenmek zaman alır. Hem erkekler hem de kadınlar, onları doruğa çıkarmasa bile vajinal seksten zevk alabilir.

ilk kez seks yapmak

Vajinal seks için en iyi pozisyon nedir?

Farklı insanlar farklı şeylerden zevk alır ve birçok olası seçenek vardır. Yaygın bir pozisyon, ‘misyoner pozisyonu’dur, bu, kadının uzanmış, adam uzanmış veya üstte oturmuş halidir. Alternatif olarak, kadın üstte olabilir, ikiniz de yan yatabilirsiniz veya arkadan vajinal seks yapabilirsiniz.

İlk kez seks yapıyorsanız, ikinizin de rahat hissettiği bir pozisyon seçin. Birbirinizin bedenlerini daha iyi tanıdıkça, farklı pozisyonları deneyebilir ve ikinizin de neyi sevdiğini anlayabilirsiniz.

Ayrıca seks oyuncakları ile deneyler yapmak veya anal seks veya oral seks yapmak isteyebilirsiniz. Anal seksten vajinal sekse geçerseniz, vajinaya bakteri bulaştırmadığınızdan emin olmak için yeni bir prezervatif takmalısınız. Bir süre sonra, birinizin veya her ikinizin de orgazm olmasına neden olan belirli hareketler, pozisyonlar ve dokunma yolları bulabilirsiniz.

Vajinal seks yapmalı mıyım

Vajinal seks yapmalı mıyım?

Seks yapıp yapmamaya karar vermek çok kişisel bir şeydir. Çevrenizdeki herkesin seks yaptığını düşünebilirsiniz, ancak bu doğru değildir. Bazıları bundan hoşlanmaz, bazıları da istemez ve bazıları beklemeye karar verir.

Her iki insanın da seks yapma konusunda hevesli olması ve yapmak istemediği bir şeyi yapmaya zorlanmaması veya baskı altında hissetmemesi önemlidir. Partnerinizle konuşun ve rızasını aldığınızdan emin olun. Siz ve eşiniz hevesli ve rahatsanız, seks ikiniz için de çok zevkli bir deneyim olabilir.

İlk gece

İlk Kez Seks yaparken seks oyuncağı kullanabilirsiniz.

İlk kez seks yapmaktan korkuyorsanız bu özelikle bayanlarda sık görülen bir durum olabilir. Bu durumda her hangi bir seks oyuncağı kullanabilirsiniz. Mesela vibratör yada dildo olabilir. Erkeklerin ise masturbatör kullanabilir. Bu tür ürünler seks oyuncakları satan sitelerde bulabilirsiniz.

İlk Kez Seks yaparken nelere dikkat etmek gerekir?

Hayatınızda İlk kez seks yapacağınız için buna oldukça dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü bu hayatınız boyunca hatırlayacağınız bir deneyim olduğu için bunun oldukça keyifli geçmesine dikkat etmeniz gerekiyor. Mümkün olduğunca her iki tarafın bir birini incitmemesi gerekiyor. Özelikle bayanlarda kötü bir seks deneyimi illeri de bir çok piskolojik problemlere neden olabilir.

İlk gece hakkında bir çok kulaktan dolma söylenti olsa da bu söylentilerin büyük bir çoğunluğu gerçeği yansıtmamaktadır. Burada önemli olan çiftlerin bir birlerini çok iyi anlaması gerekiyor. belki ilk gecede seks yapmanız zorlaşabilir. fakat şunu unutmayın ki her şey ilk geceden ibaret değil.

 

Hakkında Rengi Gül

Uzun yıllardan beri cinsel seks oyuncakları satan bir firmada çalışmaktayım. Burada edindiğim tecrübelerimi sizlere elimden geldiğince doğru bir şekilde aktarmaya çalışıyorum.

İlgini Çekebilir

penis pompası

Penis Pompası Hakkında Merak Edilenler

Penis Pompası Nedir? Penis pompası, erkeklerin penislerini geçici olarak büyütmek veya sertleşme sorunlarını gidermek için …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir