Pazar , Temmuz 14 2024
seks hakkında

Seks Hakkında Konuşmanın Zorlukları

Seks hakkında bir çok insan, annesi, babası ya da hayatındaki başka bir yetişkinle yaptığı ilk konuşmada ne kadar korkmuş ve ürkek hissettiğini hatırlar. Bu konuşma aydınlatıcı olduğu kadar birçoğumuz rahatsızlık vericidir.

Bir yetişkin olduğumuzda da  partnerimizle seks hakkında konuşma ihtiyacı genellikle ortaya çıkar ancak bu  garip bir konuşma olabilir. işte seks hakkında partnerinizle konuşmanız gerektiğinde konuyu nasıl gündeme getireceğinize ve yüzünüzdeki kızarmayı en aza indirmeye yönelik bazı ipuçları.

Farklı Ortamlarda seks hakkında konuşmayı deneyin

seks ortamı

Eğer sürekli aynı ortamda konuşuyorsanız farklı bir ortamda konuşmayı deneyin. Bu psikolojik olarak ta sizi olumlu yönde etkileyebilir. Daha ferah bir ortam her zaman konuşmak için çok ideal bir ortamdır. Mesela deniz kenarı yada doğa manzaralı bir yer seçebilirsiniz.

Afrodizyak Kokulu Mumlar Deneyin

Afrodizyak mumlar yaydığı koku sayesinde ortamı hem yumuşatır. Hem de seks isteğinizi artırabilir. Özelikle seks hakkında konuşurken bu mumlardan faydalanabilirsiniz. Bir çok farklı kokuları olanları mevcuttur. Hangisi hoşunuza gidiyorsa onu kullanabilirsiniz.

Seks  hakkında konuşmanın zorlukları

Konuyu açmadan önce düşüncelerinizi kağıda dökmek akıllıca olabilir. İster seks yaşamınızda yeni bir rutini önerin ya da kullandığınız prezervatif türünü tartışın, konuşmanızın ana hatlarını önceden düzenlemek en iyisidir. Söylemek istediğiniz her şeyin bir listesini yapabilirsiniz, böylece zaman geldiğinde tam olarak hazır olmuş olursunuz.

seks hakkında

Zamanlamayı iyi yapın

Zamanlama, seks konuşması  söz konusu olduğunda da önemlidir. Hem siz hem de eşinizin mümkün olduğunca rahat ve odaklanmış olduğundan emin olun. Yatak odası için tartışmayı kaydetmek en iyisi iyi bir yer seçimi olabilir, çünkü bu genellikle seksin gerçekleştiği yerdir.

Akşam yemeği zamanı bir başka mükemmel fırsattır, ancak bir lokantada ya da herkese açık olan herhangi bir yerde cinsel ilişki hakkında konuşmanızı tavsiye etmeyiz.

Açık sözlü olun

Açık sözlü olun

En önemlisi, açık sözlü olun. Seks hakkında konuşurken herhangi bir konu dolaşmayın. Konuyu  konuşmaya başladığınızda dürüst olun. Partnerinizi dinleyin ve açık ve dürüst olması için onu teşvik edin.

Söylenmesi gereken her şey söylendiğinde ve bittiğinde, rahatlayın ve kendinizi kutlayın. Her şey bittiğinde büyük olasılıkla biraz daha rahatlatacaksınız, o zaman neden partnerinizle bulutların üzerinde hissedeceğiniz bir gece ile bunu kutlamıyorsunuz?

Hakkında Rengi Gül

Uzun yıllardan beri cinsel seks oyuncakları satan bir firmada çalışmaktayım. Burada edindiğim tecrübelerimi sizlere elimden geldiğince doğru bir şekilde aktarmaya çalışıyorum.

İlgini Çekebilir

penis pompası

Penis Pompası Hakkında Merak Edilenler

Penis Pompası Nedir? Penis pompası, erkeklerin penislerini geçici olarak büyütmek veya sertleşme sorunlarını gidermek için …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir