Perşembe , Haziran 13 2024
Ereksiyon Sağlayan Besinler

Ereksiyon Sağlayan Besinler Hangileri

Ereksiyon sağlayan besinler ile serleşme sorununa yardımcı olabilirsiniz. Özelikle ilaç tedavisi yada ameliyat olmak istemeyenler için bu besinleri kullanabilirler.

Haplar, penis  pompaları ve ameliyatların sertleşme sorununda işe yaradığını biliyoruz, peki ya besinler? Sertleşme sorununa çözmeye yardımcı olabilecek besinler  var mı?

Aşağıdaki besinlerin bu konudaki potansiyelini doğrulamak için daha fazla kanıt gerekli olsa bile, işe yaradıklarını düşünmemiz için birçok neden vardır.

Ereksiyon ( Sertleşme) Sağlayan Besinler

karpuz

Karpuz

Bu tatlı, ferahlatıcı meyve, sertleşme sorunu ilaçlarına benzer etkilere sahip olabilecek bir bileşiğe sahiptir ve kan damarlarınızda  bu etkiyi yapar. Çalışmalar, seks performansınızı bile değiştirebileceğini söylüyor. Karpuzun çoğu sudur, ancak geri kalan bölümleri  kalp, prostat ve cilt için iyi olan bir antioksidan olan likopen ile yüklüdür.

İstiridye

İstiridye

Bu kabuklu deniz hayvanı, testosteron seviyenizi artırabilir ve bu da cinsel performansınızı artırmaya yardımcı olur. Ayrıca vücudunuzun ihtiyacı olan bir besin maddesi olan çinko doludur. Ancak istiridyelerin iyice piştiğinden emin olmalısınız. Nereden geldiklerini ve düzgün bir şekilde pişirildiklerini bildiğiniz istiridyeleri yemelisiniz.

kahve

Kahve

Bir sabah kahvesi sizi canlandırmaya yeter de artar bile. Ama kahvenin tek faydası bu değildir. Aşk hayatınıza da destek verebilir.

Bir çalışmada iki veya üç fincanın kahve içen  erkeklerin sertleşme sorununa sahip olma ihtimalinin daha az olduğu bulundu. Çünkü kafein kan akışını hızlandırıyor. Ayrıca birçok çay, gazoz ve spor içecekleri de kafein içeriyor.

Bitter çikolata

Bitter çikolata

Çikolata, flavanoller, kan akışını artıran ve kan basıncını düşüren bitki besinleri açısından zengindir. Ayrıca vücudunuzun  ereksiyonlara yardımcı olabilecek ve birçok ED ilacında bulunan nitrik oksitten daha fazla faydalanmasına yardımcı olur.

Kabuklu Yemişler

Kabuklu Yemişler

Ceviz, vücudunuzun nitrik oksit yapmak için kullandığı bir amino asit olan arginin içerir. Aynı zamanda iyi E vitamini, Folik Asit ve lif kaynağıdır. Fındık kalorisi epey yüksektir. Yine de, günlük diyetinize birkaç küçük avuç dolusu eklemeyi unutmayın.

erkeklerde serleşme sorunu

Üzüm suyu

Üzüm suyundaki besinler de vücudunuzdaki nitrik oksit miktarını arttırır. Üzüm suyu içmek konusunda çok istekli değilseniz, nar suyu deneyin. Aynı etkiye sahip gibi görünüyor.

Sarımsak

Sarımsak

Sarımsağın faydaları artık herkes tarafından biliniyor. Kokusu ile belki romantizminizi olumsuz etkileyebilir ama diyetinizdeki sarımsak, arterlerinizi yaşlandıkça sağlıklı ve temiz tutmanıza yardımcı olabilir.

balık

Balık

Somon ve diğer yağlı balıklar vücudunuzdaki nitrik oksidi artırabilecek omega-3 yağ asitleri içerir. Tansiyonunuzu ve kalp krizi ve kan pıhtıları risklerinizi de azaltacaktır.

Haftada 250 gram somon hedefleyin.  Sardalye, balığı ve uskumru diğer iyi omega-3 kaynaklarıdır.

Ereksiyon Sağlayan Besinler

Yeşillikler

Yeşil sebzeler aynı zamanda bir nitrik oksit güçlendiricidir. Cinsel yaşantınıza olası faydalardan başka, faydaları da vardır. Vitaminler, mineraller ve omega-3’lerle dolular.

Acı Biber

Acı Biber

Diyetinize biraz acı biber ekleyerek aşk hayatınızı renklendirebilirsiniz. Biberlerin içindeki maddeler atardamarları rahatlatır. Bu da kalbe ve penis dahil olmak üzere diğer organlara kan akışını sağlar.

Zeytinyağı

Zeytinyağı

Zeytinyağı vücudunuzun daha fazla testosteron üretmesine yardımcı olabilir. Ayrıca, vücudunuzdaki kötü kolesterolden kurtulmanıza yardımcı olabilecek tekli doymamış yağ ile doludur. Doğal sızma zeytinyağını tercih edin. Bu, zeytinlerin sağlıklı antioksidanları koruyan kimyasal veya yüksek ısı olmadan preslendiği anlamına gelir.

Hakkında Rengi Gül

Uzun yıllardan beri cinsel seks oyuncakları satan bir firmada çalışmaktayım. Burada edindiğim tecrübelerimi sizlere elimden geldiğince doğru bir şekilde aktarmaya çalışıyorum.

İlgini Çekebilir

penis pompası

Penis Pompası Hakkında Merak Edilenler

Penis Pompası Nedir? Penis pompası, erkeklerin penislerini geçici olarak büyütmek veya sertleşme sorunlarını gidermek için …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir