Pazartesi , Mayıs 27 2024
g noktası

G Noktası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

G- Noktası Hakkında Her Şey. Evet G noktası var ve gerçekten keşfedilmeye değer.

G-Noktası nedir?

G noktası, kadınların vajinal olarak uyarılmalarını sağlayan erojen bölgelerden biridir. Bunu keşfeden ürolog Dr. Ernst Grafenberg’in adını taşıyan G-Noktası, kadınlara inanılmaz bir zevk veren bir bölgedir.

G-Noktası neden bu kadar özel?

Kadın prostatı, üretral kanalı çevreleyen (idrarın vücuda çıktığı tüp) bir asma benzeri yapıdır. Ceviz şeklindeki erkek prostatın sadece dörtte biri kadardır, ancak daha fazla kanal ve beze sahiptir.

G-Spot sinirce zengin klitoral ampul ile çevrilidir. Aynı zamanda, kendi sinir kaynağına sahip olup, kadınların keşfetmesi için oldukça keyifli bir yer yaratmaktadır. Bu ikili sinir innervasyonu, kadınların sadece iki farklı orgazm tipine (klitoral ve G-noktası) sahip olmalarını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bu iki tipin eşzamanlı bir birleşimini de deneyimlemeyi mümkün kılar.

g-noktası
G Noktası

G Noktası Nerede?

Pek çok kadın G-Noktalarını bulmakta zorlanırlar, ancak küçük birkaç yönerge ile bu zevk-fabrikası bulunabilir. Vajinanın en duyarlı bölgesi olan G noktası, vajina çatısında bulunabilir ve kişinin G-Spot anatomisine bağlı olarak farklı yerlerde bulunur. girişinin 4 cm kadar ilerisindedir ve küçük bir prostatı andırır.

Tam olarak vajinanın ön duvarında, pubis kemiğinin altında yer alan vajina girişindeki yumuşak dokunun hemen altında gömülü olan bölgede bulunan G noktası, kılcal damarlı yapısı sebebiyle vajinanın iç bölgesinde bulunan diğer noktalara göre çok daha hassastır. Bu noktanın uyarılması, kadının libidosunu yükseltir ve orgazma ulaşmasını kolaylaştırır.

Bu bölgeye hafif hafif uygulanan baskılarla G noktasının tam yeri tespit edilebilir. Eğer bu esnada idrar yapma isteği oluştuysa bu, doğru yolda olunduğunun göstergesidir. G noktası uyarıldığında yaşanacak his; tüyleri diken diken eden güçlü bir zevk, gıdıklanmaya benzer tarif edilemez haz veya idrar yapma isteğidir. Bu esnada vajinadan beyaz bir sıvı gelebilir. Bunun anlamı, ulaşmanız gereken hazineye vardınız demektir!

Alman asıllı jinekolog Dr. Ernst Grafenberg, kadınların yalnızca klitoris vasıtasıyla uyarılmadığını, gerçek orgazmın ve zevkin G noktasının uyarılmasıyla gerçekleşebileceğini savunmuştur. Ayrıca G noktası uyarılmış olan bir kadının saatlerce şehvetle sevişebileceğini de dile getirmiştir. Ancak kadınların ve erkeklerin G noktasını keşfetmeleri Dr. Ernst Grafenberg’in bu söylemlerinden yıllar sonra, gerçekleşmiştir.

Şimdi bu zevk dolu bölgeyi keşfetmeye başlamanın zamanı geldi…

Sizi g-noktası mutluluğuna götürecek üç yol var:

1- Parmaklar

Parmaklarınız, yalnızca tam konumunu bildiğiniz takdirde, G noktanızı bulup uyarmanız için harika bir yoldur. Bunu yapmak için, vajinanın içine iki parmağınızı avuç içi yukarı bakacak şekilde yerleştirin, göbek deliğine doğru yöneltin. Parmaklarınızı kıvırın ve vajinal duvarın üst kısmına hafifçe vurun – biraz çıkıntılı bir alan hissettiğinizde, bu noktayı yerleştirdiniz demektir.

Parmaklarınızı kullanarak üst duvarı nazikçe hareket ettirin ve parmağınızı orgazmik mutlulukla dolana kadar yere doğru bastırın. Parmaklarınızı tam olarak konumlandırmanız zorsa, endişelenmeyin, seks oyuncakları geliyor.

2- Seks Oyuncakları

Seks oyuncakları sadece  G noktanızı bulmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda klitorisinizi da aynı anda uyarabilir. Bu tip eşzamanlı uyarılma, hem vajinal hem de klitoral olan harmanlanmış orgazm elde etmenize yardımcı olur.

3- Seks Pozisyonları

En üstte olmak sizi G noktanızı uyarmak için sizi en uygun pozisyona getirir. Bir Partnerinizin üzerine sallanarak hareket ederken, klitorisinize de baskı uygulayabilirsiniz. Böylece  tam kontrolde olursunuz.

Tabii ki G-noktası keyfi için kolay tek tuşa basma düğmesi yok, ama hazzı yaşamak istiyorsanız harcayacağınız çabaya değer.

Hakkında Rengi Gül

Uzun yıllardan beri cinsel seks oyuncakları satan bir firmada çalışmaktayım. Burada edindiğim tecrübelerimi sizlere elimden geldiğince doğru bir şekilde aktarmaya çalışıyorum.

İlgini Çekebilir

penis pompası

Penis Pompası Hakkında Merak Edilenler

Penis Pompası Nedir? Penis pompası, erkeklerin penislerini geçici olarak büyütmek veya sertleşme sorunlarını gidermek için …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir