Pazartesi , Mayıs 27 2024
Mutlu bir cinsel yaşamın ipuçları

Mutlu Bir Cinsel Yaşamın İpuçları

Mutlu bir cinsel yaşamın ipuçları İlişkilerimizin temel taşlarından biri olan cinsellik, doğum öncesi başlar ve insan yaşamı boyunca sürer. Cinsellik akıllara ilk olarak seks getirse de bu doğru bir tanım değildir. Cinsellik seksi de içinde barındıran daha geniş bir kavramdır.

Cinsellik sadece cinsel organları değil, bedeni ve aklı da içeren, pek çok faktörden etkilenen bir deneyimdir. Sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşam, arzu, haz, aşk, üreme gibi olumlu pek çok duyguları içerir. Ayrıca sağlıklı bir cinsel yaşamın insan sağlığına pek çok faydası vardır.

Gelin birlikte cinsel yaşamınızı iyileştirmenin yollarına ve bunun ilişkinizin kalitesini nasıl artırabileceğine bakalım.

Mutlu bir cinsel yaşamın ipuçları

Mutlu Bir Cinsel Yaşamın İpuçları

  • İlişki sıklığı

Çok seks yapmanın her zaman mutluluğa götürdüğü düşüncesi yanlıştır. Seks ile mutlu olma arasındaki bağlantı buymuş gibi görünse de seks kalitesi ve çift uyumu ve seks kalitesi gibi faktörler, mutlu bir cinsel yaşam için çok daha önemlidir.

  • Eşinizle uyumluluk

Eşinizle kurduğunuz cinsel bağ pozitifse çok daha fazla mutlu olursunuz. En uyumlu olduğumuz partneri bulmak sizi mutlu bir cinsel yaşama götürür.

  • Seks kalitesi

Yukarıda da belirttiğimiz gibi sayılara ve sürelere takılmayın. Eşinizle geçirdiğiniz on dakikalık süper yoğun bir seks saatlere bedel olabilir. Uzmanlara göre çok daha az seks yapan ancak kaliteli seks yaptıklarını düşünen çiftler, cinsel yaşamlarından daha memnunlar.

mutlu bir cinsel yaşamın ipuçları

  • Kendinizi ve partnerinizi tanıyın

Seks ve mutlulukla ilgili ihtiyaçlarınızın ne kadar farkında olursanız o kadar mutlu olursunuz. Çünkü ihtiyaçlarınızı karşıladığınızda daha tatmin olursunuz. Kimileri sarılmaktan, diğerleri üç saatlik bir misyoner seks seansı yapmak kadar tatmin olabilir. Sarılma da cinsel birleşme gibi oksitosin salgılatır. Bu yüzden kendimizi iyi hissettiren ilişkileri arayın.

  • Konuşmaktan çekinmeyin

Eşinizle seks konusunda beklentileriniz ve hoşlandıklarınız hakkında konuşmaktan çekinmeyin. Konuşun, birbirinizi dinleyin ve arzularınızı karşılaştırın. Birbirinize karşı açık ve dürüst olun.

  • Eşit katılım

Cinsel birleşmede eşlerin eşit ve aktif katılımları birleşmeden haz almasını artırır. Araştırmalar toplumuzda kadınları cinsel ilişkide erkeklerden çok daha az aktif olduğunu gösteriyor. Unutmayın kadınlar kadar erkeklerin de okşanmaya ihtiyacı vardır.

  • Mutlu Bir Cinsel Yaşam için Ön sevişmeyi atlamayın

Ön sevişme genellikle diğer seks türlerine hazırlanmanın en önemli bölümüdür. Yaptığınız ön sevişmenin türü de önemlidir. Partnerinizin hangi bölgesinin öpülmesinden ve nasıl dokunulmasından hoşlandığını keşfedin. İkinizi de uyaran şeyler hakkında konuşun.

  • Seks sonrası çok önemli

Seks yaptıktan sonra birlikte geçirdiğiniz zaman başlangıcı kadar önemlidir.Seks yaptıktan sonra konuşmak, sarılmak veya birbirinizi kucaklamak, ilişkinizi doğrulamanın ve partnerinize sizin için önemli olduğunu hissettirmenin en güzel yoludur.Bu tür bir samimiyet, ilişkiniz ve birbirinizin öz saygısı için önemlidir. Aynı zamanda gelecekte daha mutlu bir seks için zemin hazırlar.

Hakkında Rengi Gül

Uzun yıllardan beri cinsel seks oyuncakları satan bir firmada çalışmaktayım. Burada edindiğim tecrübelerimi sizlere elimden geldiğince doğru bir şekilde aktarmaya çalışıyorum.

İlgini Çekebilir

penis pompası

Penis Pompası Hakkında Merak Edilenler

Penis Pompası Nedir? Penis pompası, erkeklerin penislerini geçici olarak büyütmek veya sertleşme sorunlarını gidermek için …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir