Perşembe , Haziran 13 2024
seks oyuncakları

Seks Oyuncakları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Seks Oyuncakları

Sek oyuncakları özelikle Avrupa ülkelerinde bir çok insan tarafından alışveriş yapmak için gidilen mağazalardır. Bu mağazalara sıradan mağaza gözü ile bakıldığı için oradaki toplum tarafından normal görülmektedir. Fakat Türkiye’de ise bu seks oyuncakları satan mağazalar 1995 yılından sonra özelikle büyük şehirlerde dediğimiz (İstanbul, Ankara, İzmir) gibi illerde açılmaya başlamıştır.

İnternet ağının çoğalması ile birlikte ülkemizde artık hemen hemen tüm büyük şehirlerde sex shop mağazaları bulunmaktadır.

Seks Shop Ne Demek?

Sex shop, özelikle güvenli bir cinsel ilişki için gereken ürünlerin satıldığı bir yer olsa da. Daha çok vibratör, Dildo, Anal ürünler, Şişme manken benzeri ürünler ile cinsel ilişkiden alınan hazzı artırmaya yönelik ürün satan marketlerdir. Sex Shop ismi İngilizce “sex” (cinsel) ve “shop” (dükkân) kelimelerinin birleşiminden oluşmuştur. Bir çok insan tarafından erotik shop yada erotic shop  isimleri ile de bilinir.

Sex Shoplar da en çok satılan seks oyuncakları?

en çok satılan seks oyuncakları

Sex shoplarda  bir çok oyuncak satılmaktadır. Ama özelikle en çok satılan ürünler. Aşağıda maddeler halinde sıralamaya çalışacağım.

 • Realistik penisler. Bu ürünleri genellikle kadınlar daha çok almaktadırlar. Bir çok farklı modelleri  bulunmaktadır. Örnek: Titreşimli vibratör, Anal vibratör, Metal vibratör , Orgazm vibratör, rabbit vibratör, Klitoris Uyarıcılı Vibratör, G-Spot Vibratör gibi bir çok vibratör çeşidi bulunmaktadır.
 • Dildolar, Bu oyuncak ise yumuşak silikondan üretilmiş penise benzeyen ürünlerdir. Ancak titreşimli yada titreşimsiz bir çok farklı boy ve kalınlıkta dildo modeli bulunmaktadır. Ülkemizde en çok tercih edilen modeller genellikle 18 cm ile 28 cm boyunda olan modellerdir.
 • Anal açıcılar, Anal açıcı anal bölgeyi anal sekse hazırlamak için kullanılan bir seks oyuncağıdır. Anal plug yada anal tıkaç olarak ta bilinir. Bu ürünler bazı erkekler tarafından kullanılabilir.
 • Şişme erkek manken ise özelikle tek yaşayan yada farklı fanteziler için tercih edilmektedir.
 • Seks makinaları ve seks yatakları. Bu oyuncaklar ise genellikle çiftler tarafından çok tercih edilse de tek başına da bir çok kadın tarafından kullanılmaktadır.
 • Belden bağlam penisler bu ürünü ise en çok erkekler eşleri için almaktadırlar. Bir çok farklı modeli bulunmaktadır. Aynı ürünü bayanlarda kendi aralarında kullanmak içinde tercih etmektedirler. Örnek
 • Şişme kadın genellikle yalnız yaşayan erkekler daha çok kullanır. Fakat eşler arasında seks oyunları içinde kullanılmaktadır.
 • Penis kılıfları bu üründe erkeklerin en çok satın aldığı bir üründür. Uzatmalı kılıf olarak ta bilinir. Penise ekstra bir uzunluk ve hacim kazandırır.
 • Titreşimli penis halkaları. Bu seks oyuncağı bir çok erkek tarafından kullanılmaktadır. Penisin dibine takılarak kullanılır.
 • Prezervatifler erkek ve bayanlar tarafından her zaman alınan ürünlerin başında gelmektedir.
 • Sprey, Krem, damla bu üç ürün erkeklerin en çok aldığı ürünlerdir.
 • Penis pompası her yaşta erkeğin kullandığı bir üründür. Fakat vakum pompa olarak ta bilinmektedir. Genellikle doktorlar tarafından serleşme problemi yada erken boşalma gibi hastalıklara yardımcı olması için tercih edilir.
 • Vajina yada diğer adı Masturbatorler bu ürünler silikondan üretilmiştir gerçekçi olmaları sebebi ile bir çok erkek tarafından kullanılmaktadır.

Yukarıda sex shop sitelerinde en çok kadınların tercih ettiği seks oyuncaklarında sadece birkaç tanesini sayabildik. Daha fazla seks oyuncak modelleri için https://www.rengired.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Seks oyuncaklarını alırken dikkat edilmesi gerekenler:

Seks oyuncağı

Seks oyuncaklarını alırken kesinlikle çok dikkat etmeniz gerekiyor. Zira dikkat etmediğimiz  taktirde hiç hoşunuza gitmeyecek  problemlerle karşılaşabilirsiniz.

Öncelikle bu tür ürünleri mümkünse satış mağazası olan yerlerden kesinlikle almanızı öneririz. Oysa İnternet ortamında bir çok site ile karşılaşabilirsiniz.

Bu sitelerin bir çoğu size istediğiniz ürünü bire bir göndermeyebilirler. Bu durum canınızı sıkabilir. Bu nedenle bildiğiniz sitelerden alışveriş yapın. Eğer bildiğiniz bir site yoksa  size  https://www.rengiredshop.com/3-seks-oyuncaklari  sitesini  önerebilirim. Bir çok insan bu siteden güvenli alışveriş yapmaktadır.

Bir ürünü gerçek fiyatının altında satan firmalardan kesinlikle alışveriş yapmanızı tavsiye etmiyoruz. Çünkü bu tür firmaların % 90’nı istediğiniz ürün yerine farklı bir ürün gönderebilirler. Bu durumu yaşamak istemiyorsanız alacağınız ürünü iyice araştırıp öyle almanızı tavsiye ediyoruz.

Sex shoplar daki ürünler neden çok pahalı?

Eminim bir çoğunuz büyük yabancı alışveriş sitelerindeki seks oyuncaklarının neden ucuz olduğunu ve Türkiye’de neden pahalı olduğunu merak ediyordur. Bu sorunun emin olun bir çok sebebi bulunmaktadır. Ama yinede kısa kısa bahsetmek istiyorum.

 • Bu tür ürünler Türkiye’de çok büyük vergiler uygulanmaktadır. Ayrıca döviz cinsinden alındığı için fiyatı olması gerekenin üstüne çıkıyor. Dövizdeki dalgalanmalar gibi.
 • Bu tür ürünlerin hepsi özelikle Amerika ve Çin de üretilmektedir. Dolayısıyla Geldikleri ülkeler uzak olduğu için ekstra taşıma bedeli uygulanmaktadır.

Özelikle Ali baba, Aliexpress, Amazon  gibi büyük sitelerde alışveriş yaparsanız bu ürünler ortalam 30 gün içinde geliyor. Bu süre uzun olduğu için bir çok insan tarafından tercih edilmemektedir.

Sex Shoplarda kimler çalışır?

Avrupa’daki sex shoplarda genellikle bay, bayan ve hata translar çalışmaktadır. Fakat Türkiye’de birkaç  yer hariç  hepsinde erkekler çalışmaktadır. Bunun nedeni  ise toplum yapısı ve ülkenin şartları olarak söylenebilir. Ama bu durum kesinlikle bayanlar için asla bir dezavantaj olarak görülmemeli. Bir çok firmadaki erkek çalışanlar emin olun işini gayet  iyi bir şekilde yapmaktadırlar.

Ayrıca güvenilir iyi bir sex shop mağazasına eşinizle yada dostunuzla rahatlıkla gidip alışveriş yapabilirsiniz. Bunun için hiç çekinmenize gerek yok.

Aklınıza takılan sorularınız için aşağıda yorum kısmına yazabilirsiniz. Sorularınıza uzman arkadaşlarımız tarafından cevap verilecektir. Ayrıca okuduğunuz bu yazıyı olumlu yada olumsuz her türlü düşüncenizi de  yorumlar kısmına yazabilirsiniz

Hakkında Rengi Gül

Uzun yıllardan beri cinsel seks oyuncakları satan bir firmada çalışmaktayım. Burada edindiğim tecrübelerimi sizlere elimden geldiğince doğru bir şekilde aktarmaya çalışıyorum.

İlgini Çekebilir

Taksim Sex Shop

Taksim Sex Shop Satış Mağazası

Taksim sex shop satış mağazamızda aradığınız tüm sex oyuncaklarını bulabilirsiniz. Özelikle Almanya, Hollanda, Fransa ve …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir