Pazar , Aralık 10 2023

Dünyanın İlk Cinsiyetsiz Prezervatifi Geliştirildi

Dünyanın ilk cinsiyetsiz prezervatifi Malezyalı bir jinekolog tarafından geliştirildi. NTV’ nin haberine göre, Malezyalı bir jinekolog, kadınlar veya erkekler tarafından kullanılabilen dünyanın ilk cinsiyetsiz prezervatifini geliştirdiğini duyurdu.

Temel maddesi genellikle pansuman olarak kullanılan poliüretan olan prezervatifi geliştiren John Tang Ing Chinh, ürünün insanların cinsel sağlıklarını daha iyi kontrol etmelerini sağlayacağını umduğunu söyledi.

cinsiyetsiz prezervatif
Dünyanın ilk ‘cinsiyetsiz’ prezervatifi geliştirildi.

Dünyanın ilk Cinsiyetsiz Prezervatifi

Genellikle yaralar için pansuman olarak kullanılan tıbbi bir malzemeden yapılan prezervatifi geliştiren John Tang Ing Chinh, ürünün insanların cinsel sağlıklarını daha iyi kontrol etmelerini sağlayacağını umduğunu söyledi.

Chinh, ürün ile ilgili, “Temelde yapışkan kaplamalı sıradan bir prezervatif” derken, “Cinsel organlara yapışan ve ayrıca ekstra koruma için boş alanı kapatan yapışkan bir kaplamaya sahip” dedi.Jinekolog John Tang Ing Chinh, yapıştırıcının prezervatifin yalnızca bir tarafına uygulandığını, yani her iki cinsiyet tarafından da tersine çevrilebileceğini ve kullanılabileceğini sözlerine ekledi.Prezervatiflerin şeffaf yaralarda kullanılan ince ve esnek ancak güçlü ve su geçirmez bir malzeme olan poliüretan kullanılarak yapıldığını belirten Chinh, malzemeden yapılmış pansumanlara atıfta bulunarak, “Bir kez kullandığınızda, orada olduğunu fark etmezsiniz” dedi.

Dünyanın ilk cinsiyetsiz prezervatifi
Malezyalı bir jinekolog, kadınlar veya erkekler tarafından kullanılabilen dünyanın ilk cinsiyetsiz prezervatifini geliştirdiğini duyurdu.

Dünyanın ilk Cinsiyetsiz Prezervatifi  Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Tang, prezervatiflerin birkaç tur klinik araştırma ve testten geçtiğini, daha sonra Aralık ayında firmanın web sitesi aracılığıyla satışa sunulacağını söyledi.

Tang son olarak, “Yaptığımız klinik araştırmaların sayısına dayanarak, istenmeyen gebeliklerin ve cinsel yolla bulaşan hastalıkların önlenmesinde kullanılan birçok doğum kontrol yöntemine anlamlı bir katkı olacağı konusunda oldukça iyimserim” dedi.

Bir kutuda iki adet prezervatifin bulunacağı ve fiyatının 14,99 Malezya ringiti (yaklaşık 35 lira) olacağı belirtiliyor.

Not: Firmanın resmi web sitesinden Dünya’nın ilk cinsiyetsiz prezervatifini aşağıdaki linkten sipariş edebilirsiniz.

https://www.wondaleaf.com/product/wondaleaf-unisex-condom

Haber Kaynağı: NTV Haber

Hakkında Rengi Gül

Uzun yıllardan beri cinsel seks oyuncakları satan bir firmada çalışmaktayım. Burada edindiğim tecrübelerimi sizlere elimden geldiğince doğru bir şekilde aktarmaya çalışıyorum.

İlgini Çekebilir

G-Spot Vibratör Nedir

G-Spot Vibratör Nedir ve Modelleri

G-Spot Vibratör Nedir? G-Spot Vibratör, kadınların G-spot bölgesine yönelik olarak tasarlanmış bir cinsel oyuncaktır. G-spot, …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir