Pazar , Nisan 21 2024
erken boşalma
erken boşalma nedir

Erken boşalma kontrol edilebilir mi?

Erken boşalma nedir?

Erken boşalma, bir erkeğin cinsel ilişki sırasında çok çabuk sürede boşalmasına denir. Yaygın bir boşalma problemidir. Bazı sağlık profesyonelleri “hızlı boşalma” terimini kullanmayı tercih ederler.

500 çiftin katıldığı bir çalışma, boşalma için ortalama sürenin, cinsel ilişkiye başladıktan yaklaşık beş buçuk dakika sonra olduğunu buldu.

Uluslararası yönergeler, partnerinize girdiğiniz andan itibaren bir dakika içinde gerçekleşen boşalmayı erken boşalma olarak tanımlamaktadır. Bununla birlikte, boşalmak için gereken süreden memnun olup olmadığınıza karar vermek tamamen size ve eşinize bağlıdır.

erken boşalma tedavisi.

Erken boşalma tedavi edilebilecek  bir sorundur.

Erken Boşalma Türleri

  1. Birincil erken boşalma -(Geçmişten bu yana bu sorunu yaşıyorsanız.)
  2. Sekonder erken boşalma (veya “edinilmiş erken boşalma”) – (Problemi yakın zamanda yaşamaya başladıysanız)

Erken Boşalma Nedenleri?

Primer erken boşalmanın nedenleri genellikle erken yaşlarda travmatik bir cinsel deneyime sahip olmak gibi psikolojiktir. İkincil erken boşalma hem psikolojik hem de fiziksel faktörlerden kaynaklanabilir. Fiziksel nedenler arasında çok fazla alkol ve prostat bezinin (prostatit) iltihaplanması sayılabilir.

Erken Boşalmada Tedavi

Erken boşalmanız fiziksel bir durumdan kaynaklanıyorsa, altta yatan durumun tedavisine yardımcı olunmalıdır. Doktorunuz olası tedavi seçeneklerini önerebilir.

Psikolojik faktörlerin neden olduğu erken boşalma tedavisi daha zor olabilir. Ancak, tedaviye devam eden erkeklerin çoğu problemi çözer.

Erken Boşalma Çözümü

Erken Boşalma Sorununu Kendim Çözebilir Miyim?

Tıbbi yardım almadan önce deneyebileceğiniz kendi kendine yardım teknikleri vardır.

Bunlar şunlardır:

  • Seks yapmadan önce bir veya iki saat mastürbasyon
  • Hissi azaltmak için kalın bir prezervatif kullanarak
  • Boşalma refleksini kısaca önlemek için derin bir nefes almak (boşalmanın gerçekleştiği vücudun otomatik refleksi)
  • Partnerinizle üstte seks yapmak (boşalmaya yakın olduğunuzda çekilmelerine izin vermek için)
  • Cinsel ilişki sırasında molalar vermek ve tamamen farklı bir şey düşünerek dikkatinizi dağıtmak

Uzun süreli bir ilişkide iseniz, erken boşalma sorununu çözmek için çift terapisinden faydalanabilirsiniz. Burada ilişkinizi etkileyebilecek sorunları keşfetmeye ve bunları nasıl çözeceğinize dair tavsiyelerde bulunmaya teşvik edileceksiniz. Ayrıca, erken boşalma alışkanlığını “öğrenmenize” yardımcı olabilecek teknikler de gösterilebilir.

Erken Boşalma ilaç tedavisi

İlaç Tedavisi

Doktorunuzun önereceği medikal tedavinin yanı sıra geciktirici krem ve jeller ile geciktirici sprey  de sorununuzu çözmenize yardımcı olacaktır. Bunları kondom ile birlikte kullanmak daha etkili olabilir. Bunun dışında ise titreşimli penis yüzüğü kullanılabilir. Penis yüzüğü yada diğer adı ile penis halkası cinsel ilişki süresini uzatmaya ve ereksiyon sorunlarına yardımcı bir seks oyuncağıdır.

Hakkında Rengi Gül

Uzun yıllardan beri cinsel seks oyuncakları satan bir firmada çalışmaktayım. Burada edindiğim tecrübelerimi sizlere elimden geldiğince doğru bir şekilde aktarmaya çalışıyorum.

İlgini Çekebilir

penis pompası

Penis Pompası Hakkında Merak Edilenler

Penis Pompası Nedir? Penis pompası, erkeklerin penislerini geçici olarak büyütmek veya sertleşme sorunlarını gidermek için …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir