Perşembe , Haziran 13 2024
Mastürbasyon

Mastürbasyon Hakkında Her Şey

Mastürbasyon hakkında her şey bu yazımızda bulabilirsiniz. Diğer insanlarla cinsel ilişkide bulunup bulunmadığına bakılmaksızın mastürbasyon yapmak (cinsel zevk için kendinize dokunmak) normaldir. Mastürbasyon, stresi azaltmak gibi sağlık yararlarına bile sahiptir.

Çoğu insan mastürbasyon yapıyor mu?

İnsanları çoğu mastürbasyon yapıyor! Bu konuda konuşmasalar bile, herhangi bir cinsiyet veya yaştaki insanlar arasında bunu yapmak yaygındır.

Ergenlikten önce bile, çocuklar bazen cinsel organlarına dokunmanın iyi hissettirdiğini keşfederler. Ayrıca çocuklarınız varsa ve onları cinsel organlarına dokunduklarını fark ederseniz, mastürbasyonun tamamen normal olduğunu, ancak özel olarak yapmaları gerektiğini bilmelerini sağlayın.

İnsanlar Neden Mastürbasyon  Yapar?

İnsanlar farklı nedenlerle mastürbasyon yapar. Mastürbasyon, inanları rahatlamasına yardımcı olur, bedenlerini daha iyi anlamak isterler, cinsel gerginliği serbest bırakmak isterler veya eşleri etrafta değildir. Ama çoğu insan iyi hissettirdiği için mastürbasyon yapar.

Bir çok insan mastürbasyonun sadece seks partneriniz olmadığında yaptığınız bir şey olduğunu düşünür. Ama hem tek insanlar hem de ilişkileri olan insanlar mastürbasyon yapıyorlar.

Bazı insanlar sık ​​sık mastürbasyon yapar, diğerleri nadiren ve bazı insanlar hiç mastürbasyon yapmaz. Farklı insanlar farklı nedenlerden dolayı farklı şekillerde mastürbasyon yaparlar. Mastürbasyon tamamen kişisel bir karardır ve bunun hakkında “normal” bir yol yoktur.

Mastürbasyon
Mastürbasyon Yapmak

Mastürbasyon Sağlıklı Mıdır?

Mastürbasyon konusunda sizin için kötü olan bazı çılgın şeyler duymuşsunuzdur; kısırlığa neden olur; cinsel organlarını küçültür; ya da mastürbasyon yapmaya başladığınızda ona bağımlı olacaksınız gibi… Bunların hiçbiri doğru değil. Mastürbasyon hiç de sağlıksız ya da kötü değildir. Mastürbasyon aslında hem zihinsel hem de fiziksel olarak sağlığınız için iyi olabilir. Ve neredeyse en güvenli sekstir çünkü  hamile kalma ya da cinsel yolla hastalık bulaşma riski yoktur.

Orgazm olduğunda, vücudunuz, ağrıyı engelleyen ve kendinizi iyi hissettiren hormon olan endorfin salgılar. Mastürbasyon da yapsanız veya bir partnerle cinsel ilişkiye de girseniz Bir orgazmın eşlik ettiği iyi hisleri hissedersiniz.

Bir çok araştırma, mastürbasyonun sağlığa faydalarını göstermiştir. Mastürbasyonun etkileri şunlardır:

  1. Cinsel gerginliği azaltır.
  2. Stresi azaltır.
  3. Daha iyi uyumanıza yardım eder.
  4. Öz saygınızı ve beden imajınızı geliştirir.
  5. Cinsel sorunlara yardımcı olur.
  6. Adet krampları ve kas gerginliğini hafifletir.
  7. Pelvik ve anal bölgelerinde kas tonusunu güçlendirir.

Mastürbasyon, cinsel olarak neleri sevdiğinizi anlamanıza da yardımcı olur. Nereye dokunulmak istiyorsun? Ne kadar basınç iyi hissettiriyor? Ne kadar hızlı veya yavaş olmalı? Orgazmın nasıl olması gerektiğini öğrenmek, bir partnere sahip olmayı daha kolay hale getirebilir, çünkü onlara neyin iyi hissettirdiğini anlatabilir veya gösterebilirsiniz. Cinsel ilişkiden, vücudunuzdan ve eşinizle konuştuğunuz zaman, kendinizi cinsel yolla bulaşan hastalıklara ve hamileliğe karşı korurken kendinizi rahat hissetme olasılığınız yüksektir.

Ne kadar mastürbasyon çoktur?

Bazı insanlar sık ​​sık mastürbasyon yaparlar. Her gün, hatta günde bir kereden fazla yapanlar vardır. Ayrıca bir çok insan haftada bir kez yada bir kaç haftada bir ya da ara sıra mastürbasyon yaparlar. Çoğu insanda asla mastürbasyon yapmaz. Bütün bunlar gayet normal.

Mastürbasyon sadece işinize, sorumluluklarınıza veya sosyal yaşantınıza girer ve olumsuz etkilerse “çok fazla” olur. Bu sizin için bir sorunsa, bir danışman veya terapistle konuşmak isteyebilirsiniz.

Bazı insanlar, gençken, mastürbasyonunun yanlış ya da kötü olduğunu öğrenirler, bu yüzden bunu yapmaktan dolayı kendilerini suçlu hissederler. Bu şekilde hissediyorsanız, çoğu insanın mastürbasyon yaptığını hatırlamaya çalışın. Tamamen normaldir ve bununla ilgili bir sorun yoktur. Suçluluk duygusunu aşmakta zorlanırsanız, bir danışman ya da terapistle konuşmak yardımcı olabilir.

Mastürbasyon yapmak zararlımıdır?

İlişkiniz varsa mastürbasyon yapmak sorun olur mu?

Kesinlikle. İlişki yaşayan birçok insan mastürbasyon yapıyor. Bir ilişkide olduğunuzda mastürbasyon, iş ortağının sizi tatmin etmediği anlamına gelmez. Ne sevdiğini ve neyin orgazm yaptığını anlamanın harika bir yoludur. Sonra eşinize ne kadar iyi hissettiğini gösterebilir veya söyleyebilirsiniz. Eğer eşinizle seks hakkında konuşmak, onu daha eğlenceli hale getirebilir ve ilişkinizi daha da güçlendirebilir. Bazı insanlar eşi ile aynı zamanda mastürbasyon yaparlar. Mastürbasyon, cinsel yolla hastalık bulaşma veya hamilelik riski olmadan cinsel ilişkide bulunmanın bir yoludur.

Mastürbasyon hakkında düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Hakkında Rengi Gül

Uzun yıllardan beri cinsel seks oyuncakları satan bir firmada çalışmaktayım. Burada edindiğim tecrübelerimi sizlere elimden geldiğince doğru bir şekilde aktarmaya çalışıyorum.

İlgini Çekebilir

penis pompası

Penis Pompası Hakkında Merak Edilenler

Penis Pompası Nedir? Penis pompası, erkeklerin penislerini geçici olarak büyütmek veya sertleşme sorunlarını gidermek için …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir