Pazartesi , Mayıs 27 2024
Eşcinsellik

Eşcinsellik Hakkında Her Şey

Eşcinsellik nedir? Eşcinsellik hakkında merak ettiğiniz her şeyi burada bulabilirsiniz. Ergenlik döneminde birçok duygu ve cinsel duyguya sahibizdir. Bazı insanlar erken yaşta gey, lezbiyen veya biseksüel olduklarını fark ederken, diğerleri hayatın ilerleyen dönemlerine kadar bunu bilmeyebilir ya da fark etmeyebilir. Bazı gençlerin de cinsel kimlikleri konusunda kafası karışabilir. Cinsellikle hiç ilgilenmeyip aseksüel veya biyolojik cinsiyetleri kimlikleri arasında bir uyumsuzluk olduğuna inanıp transseksüel olabilirler.

Eşcinsellik nedir

Eşcinsellik nedir?

Eşcinsellik, aynı cinsten insanlara duygusal ve cinsel olarak ilgi duymak anlamına gelir. Erkekler erkeklere, kadınlar kadınlara ilgi duyar. Eşcinsellik, bir kişinin kendisini eşcinsel olarak adlandırması ve kendisini diğer insanlara eşcinsel olarak tanımlamasıdır. Eşcinsellik kişinin cinsel yönelimidir. Eşcinsellik bir hastalık değildir.

Bir kişinin duyguları, davranışları ve cinsel kimliği her zaman aynı değildir. Örneğin, kendisini eşcinsel olarak görmeyen bir erkek, başka bir erkeğe ilgi duyabilir ancak bu konuda hiçbir şey yapmayabilir.

Hem erkekler hem de kadınlar eşcinsel olabilir. Diğer erkeklere ilgi duyan erkeklere eşcinsel veya gey denir; başka kadınlara ilgi duyan kadınlara eşcinsel veya lezbiyen denir. Bazı insanlar hem erkeklere hem de kadınlara çekici gelir. Bu kişiler biseksüel olarak adlandırılırlar.

İnsanlar neden eşcinsel olur

İnsanlar neden eşcinsel olur?

Cinselliğinizi siz seçmezsiniz, o sizi seçer. İnsanları neyin gey, lezbiyen, biseksüel ya da trans yaptığını kimse bilmiyor ama eşcinsellik konusunda kesin olan şudur:

  • Eşcinsel olmak bilinçli bir karar değildir. Doğal olarak olur.
  • Eşcinsellik, göz veya saç rengi gibi diğer özellikler gibi kalıtsal değildir.
  • Eşcinsellik tüm ülkelerde ve kültürlerde görülür.

Avrupa’da eşcinsel kişilere karşı ayrımcılık yasalarla yasaklanmıştır.Yasaya göre, hiç kimsenin eşcinselliği nedeniyle insanlara farklı davranmasına, dışlamasına veya onlara karşı ayrımcılık yapmasına izin verilmez.

eşcinsel olmak

Eşcinsel olduğumu nasıl söylerim?

Bir kişi, diğer insanlar tarafından eşcinsel veya biseksüel olarak kabul edilmek isteyip istemediğine kendisi karar vermelidir.Başka bir kişiye eşcinsel veya biseksüel olduğunuzu söylemek:

  • Kolay değildir ve cesaret gerektirir.
  • Bunu açıklamanızın ardından büyük bir rahatlama hissedersiniz. Öncelikle, kime güveneceğinizi iyi seçin. Sizi olduğunuz gibi kabul edeceğini düşündüğünüz insanlara söyleyin. Bununla birlikte, bazı insanlar eşcinselliği veya biseksüelliği kabul etmekte zorlanabilir. Verecekleri ilk tepkinin her zaman olumlu olmayabileceğini aklınızdan çıkarmayın.
  • Bunun yanında, insanlara eşcinsel veya biseksüel olduğunuzu söylemek zorunda değilsiniz. Eğer güvenli olmadığını düşünüyorsanız bu konuşmayı yapmak zorunda değilsiniz.

Peki ya seks?

Seks konusunda hepimiz aynı duygu ve endişelere sahibiz. Ne zaman seks yapmaya hazır olduğunuza karar vermek, cinselliğiniz ve potansiyel partneriniz kim olursa olsun büyük bir adımdır. Herkes farklı zamanlarda hazırdır, ama sırf arkadaşlarınız, erkek arkadaşınız veya kız arkadaşınız size baskı yapıyor diye seks yapmayın. Unutmayın, hayır demek her zaman uygundur.

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar

Aynı cinsiyetten biriyle cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar

Aynı cinsten biriyle seks yapıyorsanız, hamilelik riski yoktur, ancak cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar kızlardan kızlara ve erkeklerden erkeklere geçebilir.

Seks oyuncakları kullanıyorsanız, üzerlerini bir prezervatifle örtün ve her seferinde yeni bir prezervatif kullanın.Prezervatifler yalnızca bir kez kullanılmalıdır. Erkekler oral veya anal seks yapıyorlarsa her zaman prezervatif takmalıdır.

En iyi anal seks oyuncaklarını ” http://www.helalsexshop.com/11-anal-ueruenler ” sitesinden satın alabilirsiniz.

Hem erkeklerle hem de kadınlarla seks yapsanız da, tüm doğum kontrol yöntemlerini bildiğinizden emin olun, eğer aynı zamanda heteroseksüel seks de yapıyorsanız. Kendinizi riske atmaktansa doğum kontrolü ile hazırlıklı olmak daha iyidir. cinsel yolla bulaşan enfeksiyonları önlemek için daima prezervatif kullanın.

Aynı cinsiyetten evlilik

Pek çok Avrupa ülkesinde eşcinsel (aynı cinsiyetten) bir ilişki içinde olan kişiler evlenebilir.

Zorbalıkla nasıl başa çıkılır?

Bazı insanlar gey, lezbiyen veya biseksüel olmanın normal olduğunu anlamayabilir. Kimsenin bir başkasına hayatını nasıl yaşayacağını söylemeye hakkı yoktur.Eğer birisi size gey, lezbiyen veya biseksüel olduğunuz için zorbalık yaparsa, bu sizin değil, onların sorunudur vebuna homofobik zorbalık denir.

Eşcinsellik hakkında daha fazla bilgi için Türkiye LGBTİ Topluluğu forum sitesini ziyaret edebilirsiniz. ” https://community.lgbti.org

Hakkında Rengi Gül

Uzun yıllardan beri cinsel seks oyuncakları satan bir firmada çalışmaktayım. Burada edindiğim tecrübelerimi sizlere elimden geldiğince doğru bir şekilde aktarmaya çalışıyorum.

İlgini Çekebilir

penis pompası

Penis Pompası Hakkında Merak Edilenler

Penis Pompası Nedir? Penis pompası, erkeklerin penislerini geçici olarak büyütmek veya sertleşme sorunlarını gidermek için …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir