Pazar , Nisan 21 2024
G Noktası Nedir?

Kadınlar İçin Çıldırtıcı G Noktası Pozisyonları

G Noktası Nedir?

G noktası kadınlar arasında sıkça konuşulan konulardan biridir. Kısacası G noktası, vajinanın ön duvarında bulunan ve uyarıldığında seksten daha fazla zevk almanızı sağlayan bir bölgedir.

G noktası ilk defa Alman Jinekolog Dr. Ernst Grafenberg  tarafından 1950 bulunmuştur. 1950 yılında yayınladığı bir makalede vajina ön duvarında yeni bir erojen bölge tanımladı. Adına ise G noktası adını verdiler. Bu bölgenin klitoral ve vajinal orgazmdan daha farklı bir orgazma yol açabileceğini savundular.

g noktası nasıl bulunur?

G noktası nasıl bulunur?

Yapılan araştırmalara göre g noktası pubik kemiğinin arkasında ve idrar yolunun altında olduğu söylenmektedir.

Az sayıda kadın vücut bölümü G-noktası kadar tartışmaya ilham kaynağı olmuştur. Bu, zor erojen bölge vajina duvarının 3-4 santimetre üstünde bulunur. Bu düğme boyutu büyüklüğünde  uyarıldığında, yoğun bir şekilde hissedilen haz dalgalarına yol açabilir.

Uzmanlar,  vajinanın içine bir parmağınızı sokarak ve “gel gel hareket” hareketi yaparak bulabileceğinizi söylüyorlar. G noktasının yapısı vajinanın diğer bölümlerine göre daha sert, hatta birçok kadına göre biraz süngerimsi bir yapıya sahip.

G spot

G spotun bulunduğu bölgeye doğru bir şekilde dokunmak sizi  muhteşem bir G noktasına orgazmına götürecektir. G noktası  uyarıldığında, idrar yapmak istediğinizde neredeyse aynı hissedilen bir his yaratır. Bu gerçekten zevkin doruk noktasıdır.  Bu duyum daha derin hissedildiği için klitoral orgazmdan farklı bir duygudur ve alınan haz daha derin.

G Noktası Pozisyonları

İşte G noktası orgazmının hazzını yaşayabileceğiniz bazı pozisyonlar:

Kadın Üstte

Tüm kontrolün kadında olduğu pozisyondur. Partneriniz sırt üst uzanır, siz de onun penisinizi yavaşça içinize alırsınız. Biraz geriye yaslanarak, eşinizin penisinin konumunu ayarlayabilir, böylece her bir yukarı ve aşağı itme hareketi  ile ön vajinal duvarınıza sürtünür ve kendinizi bir G noktası orgazmı için hazırlarsınız.

Ters Kovboy Kız

Kadının üstte olduğu ve hakimiyeti elinde tuttuğu pozisyondur. Erkek daha rahat olmak için başının altına bir yastık koyabilir. Bu sayede penetrasyon da çok daha derin bir hale gelir.

Geri eğilmek yerine, öne eğilirsiniz, bu da penisin ön vajinal duvarınızı uyarmasını sağlar. Böylece seksten alınan haz iki kat artar. Aynı zamanda bu pozisyonda derinliğin ve hızın kontrolü tamamen kadının elindedir.

Modifiye MisyonerModifiye Misyoner

Sırtınıza yaslanın, poponuzu birkaç kabarık yastıkla destekleyin. Dizlerinizi bükün ve ayaklarınızı yatağa yaslayın. Partneriniz size girdiğinde, yastıklar sayesinde normalden daha yüksek bir açıda olacak. Partnerinizin penisi, her hareketle ön vajinal duvarınıza ve G-noktanıza sürtünür. Böylece hazzın doruklarına çıkmanız daha da kolaylaşır.

 

Yüz Aşağıya Dönük pozisyonuYüz Aşağıya Dönük

Köpek tarzındaki bu pozisyon rahat ve G-nokta dostudur. Yastık üstünde seks pozisyonu yoğun tensel temas ve G noktası uyarımı sağladığı için kadının orgazm olmasını kolaylaştırır. Ayrıca kadın kollarını iki yana açarak yüzükoyun yatar. Sonra bel kısmının altına bir-iki yastık koyarak arka kısmının yükselmesini sağlar.

Bu erkeğin kadına rahatça temas edebilmesi için gereken açıyı yaratır. erkek kadının üzerine doğru uzanır ve penetrasyonu başlatır. Ayrıca pozisyon mümkün olduğu kadar temas ve okşama ile desteklenmelidir.

Bu pozisyonda kadını orgazma ulaştırma teknikleri de erkek tarafından uygulanabilir. Erkek boşta kalan eli ile göğüs ucu, klitoris gibi bölgeleri de uyarır. Bu da kadının kolay orgazm olmasını kolaylaştırır.

Makas PozisyonuMakas Pozisyonu 

En etkili G noktası pozisyonlarından biridir. Erkek dizlerini kırarak sırt üstü uzanır ve kadının kucağa oturabileceği şekilde durur. Kadın ise iki bacağını ayırıp kendi sırtını isterse erkeğin bacaklarına yaslar. İki bacağını ayırıp uzatarak penisin girmesini sağlar.

G noktasına uzanmak için makas pozisyonu en etkili seks hareketlerinden bir tanesidir. Kadın bu durumda rahat bir şekilde oturup kalkabilir böylece penisin iç kısma girmesi daha rahat bir şekilde sağlanır.

Hakkında Rengi Gül

Uzun yıllardan beri cinsel seks oyuncakları satan bir firmada çalışmaktayım. Burada edindiğim tecrübelerimi sizlere elimden geldiğince doğru bir şekilde aktarmaya çalışıyorum.

İlgini Çekebilir

penis pompası

Penis Pompası Hakkında Merak Edilenler

Penis Pompası Nedir? Penis pompası, erkeklerin penislerini geçici olarak büyütmek veya sertleşme sorunlarını gidermek için …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir