Pazar , Nisan 21 2024
kayganlaştırıcı

Kayganlaştırıcı Jel Nedir? Nasıl Kullanılır?

Kayganlaştırıcı jel nedir?

Kayganlaştırıcı jel cinsel birleşmede oluşabilecek sürtünmeyi azaltmaya yardımcı bir jel türüdür. Kayganlaştırıcılar cinsel ilişkide olduğu gibi seks oyuncakları ile de kullanılabilir. Ama seks oyuncaklarıyla genellikle su bazlı kayganlaştırıcılar kullanılır. Bunun nedeni ise su bazlı jellerin içinde su olduğu için plastik oyuncaklarla uyumlu olmasıdır.

Kayganlaştırıcı Çeşitleri

Kayganlaştırıcı

Silikon Bazlı Kayganlaştırıcılar

Son derece yoğun bir özeliğe sahip bu kayganlaştırıcı jeller özelikle cinsel birleşmede sıkça kullanılan bir jel türüdür. Ayrıca vajina bölgesine pürüzsüz, ipeksi bir  yumuşaklık vermekle kalmaz, uzun süreli bir kayganlık hissi sağlar. Diğer kayganlaştırıcılara göre daha uzun süre etkili bir kayganlık sağlarlar.

Su Bazlı Kayganlaştırıcılar

Bu kayganlaştırıcılar hem cinsel birleşmede hem de seks oyuncakları ile kullanılabilir. ( Dildo, Yapay penis, Anal Açıcı vb.) bu tür ürünler lateks maddesinden yapıldığı için su bazlı kayganlaştırıcılar ile kullanılması tavsiye edilebilir.

Su bazlı kayganlaştırıcı jeller diğer kayganlaştırıcılardan farkı ise hemen durulanabilen özelliğe sahiptirler. Çarşafta ya da giysilerde leke bırakmazlar. Cinsel ilişki esnasında vajinal kuruluk sorunu ortadan kaldıramaya yardımcı olur.

Bu kayganlaştırıcılar %100 prezervatif uyumludurlar. Prezervatifinize zarar vermez.

Özelikle vajinal kuruluk yaşayan kadınların en çok tercih ettikleri kayganlaştırıcı türüdür.

Anal kayganlaştırıcı

Anal Kayganlaştırıcılar

Anal kullanım için özel olarak yapılmış bu kayganlaştırıcıların özeliği anüs bölgesini hafif uyuşturarak o bölgenin hem gevşemesine hem de kaygan bir duruma gelmesine yardımcı olur. Fakat seks oyuncakları kullanacak olan insanların su bazlı anal kayganlaştırıcı kullanmalarında fayda vardır. Çünkü bu kayganlaştırıcılar diğer silikon bazlı kayganlaştırıcılar göre daha fazla kayganlık özeliği bulunmaktadır.

Aromalı kayganlaştırıcı

Aromalı Kayganlaştırıcılar

Diğer kayganlaştırıcılar dan farklı olarak bunların içeriğinde meyve özü aromaları bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse, Çilek, Vişne, Hindistan cevizi, Çikolata, Ananas gibi meyve aromaları kullanılmaktadır.

Aromalı kayganlaştırıcılar genellikle su bazlı olurlar. Anal kullanım olanları oldukça fazladır. Bunun nedeni anal bölgedeki kötü kokuları bastırmak için kullanılır.

Yenilebilir kayganlaştırıcı jel

Yenilebilir Kayganlaştırıcılar

Meyve aromalarından yapılmış bu jel türü özelikle oral seks yapmak isteyenler tarafından kullanılmaktadır. Çok yüksek standartta kaliteli kayganlaştırıcı özeliğine sahip bu jeller Çilekli, Çikolatalı gibi bir çok farklı çeşitleri bulunmaktadır.

Vücudunuzun istediğiniz yerine sürerek kullanılabilir. Su bazlı olanlar Çarşafta ya da giysilerde leke bırakmazlar. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta aldığınız ürünün markası ve son kullanım tarihidir. Buna dikkat etmeniz gerekir.

Toz Kayganlaştırıcılar

Bu kayganlaştırıcıları sadece su ile karıştırmanız yeterlidir. Burada önemli olan doğru kalınlığı ve yoğunluğu elde etmeniz. Bu kıvamı bir çok insan tutturmakta zorlandığı için pek tercih edilmemektedir. Fakat bu kayganlaştırıcı jelin diğerlerine göre en büyük avantajı örneğin 225 ml’lik bir paket size yaklaşık 4,5 litreden fazla kayganlaştırıcı sağlar.

jel
Kayganlaştırıcı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Jel Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  1. Hangi çeşit kayganlaştırıcı alırsanız alın kesinlikle markalı ve  kaliteli bir jel almalısınız. Özelikle yenilebilir jel alacaksanız bu daha da önem arz etmektedir. Çünkü bu kayganlaştırıcıyı yediğiniz için vücudunuza zarar verebilirsiniz.
  2. Aldığınız jelin son kullanım tarihine dikkat ediniz. Son kullanım tarihi geçmiş ürünleri kesinlikle kullanmayınız.
  3. Dermatolojik ve klinik testleri yapılmış mı? Eğer ürün üzerinde bu tür bilgiler yazmıyorsa bu ürünü kullanmayın.
  4. Prezervatifle %100 uyumlu mu? ve pH dengesi dengelenmiş mi?
  5. Her zaman Markalı kayganlaştırıcıları tercih edin. Özelikle Durex, Okey, Hot gibi marklar olabilir.
  6. Anal için kullanacağınız kayganlaştırıcı nın kesinlikle dermatolojik ve klinik testli yapılıp yapılmadığını kontrol edin.
En iyi kayganlaştırıcılar hangileri
En iyi kayganlaştırıcılar hangileri

En iyi kayganlaştırıcılar hangileri?

En iyi kayganlaştırıcı diye bir şey yok bunun yerine gerekli dermatolojik ve klinik testli yapılmış tüm kayganlaştırıcıları gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Natural kayganlaştırıcılar da ise kokusuz ve tatsız olanları tercih etmelisiniz.

Kayganlaştırıcı marka ve çeşitleri için ” https://www.rengiredshop.com/9-kayganlastirici-jeller ” adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kayganlaştırıcı nasıl kullanılır?

Cinsel birleşmeden önce vajina ağzına ve penisin uç bölgesine bir çay kaşığı kadar jel sürmeniz yeterli olacaktır. Fakat vajinal kuruluğu olan kadınlarda ve penis boyu büyük erkeklerin biraz daha fazla kayganlaştırıcı kullanmaları önerilir.

merak edilenler

Kayganlaştırıcılar hakkında en çok merak edilenler:

Kayganlaştırıcı kullanırsam vajinama zarar verir mi? Vajinanızın her hangi bir alerjik durumu yok ise kayganlaştırıcı size zarardan daha çok yararı olabilir.

Hamileyim ne tür kayganlaştırıcı kullanmalıyım? Her hangi kaliteli bir su bazlı kayganlaştırıcı kullana bilirsiniz. Bu size ve bebeğinize zarar vermez.

Dildo yada vibratör kullanırken hangi jeli kullanmalıyım?  Her hangi bir anal yada vajinal su bazlı kayganlaştırıcı tercih edebilirsiniz. Burada önemli olan lateks uyumlu olması.

Güneşte yada arabanın torpidosunda kalan jeli kullanabilir miyim? Oda sıcaklığından yüksek sıcak ortamlarda jel sakladığınız jelleri kullanmayın. Aksine oda sıcaklığı yada serin bir ortamda muhafaza edebilirsiniz.

Vajinam çok dar hangi jeli kullanmalıyım? Burada hangi jelden ziyade kayganlık özeliği yüksek bir jel tercih edebilirsiniz. Mesela su bazlı yada silikon bazlı jel olabilir.

Oral seks yaparken ne tür bir jel kullanmalıyım? Kesinlikle meyve aromalı yenilebilir bir kayganlaştırıcı kullanabilirsiniz. Fakat diğer silikon bazlı yada su bazlı jelleri kullanmayın.

Hakkında Rengi Gül

Uzun yıllardan beri cinsel seks oyuncakları satan bir firmada çalışmaktayım. Burada edindiğim tecrübelerimi sizlere elimden geldiğince doğru bir şekilde aktarmaya çalışıyorum.

İlgini Çekebilir

penis pompası

Penis Pompası Hakkında Merak Edilenler

Penis Pompası Nedir? Penis pompası, erkeklerin penislerini geçici olarak büyütmek veya sertleşme sorunlarını gidermek için …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir