Pazartesi , Mayıs 27 2024

Seks İsteğini Arttırmanın 10 Doğal Yöntemi

Seks isteğini arttırmanın 10 doğal yöntemini sizler kısacası maddeler halinde anlatmaya çalışacağı. İnsanların cinsel isteği zaman zaman azalır. Özellikle kadınlarda menopozdan sonra yaşanan hormonal değişimler, stres, uykusuzluk ve yaş alma gibi nedenler cinsel isteğimizi azaltabilir.  Bu tür sorunlar yaşıyorsanız ya da cinsel yaşamınızı renklendirmek istiyorsanız ve bunun için doğal yöntemleri tercih ediyorsanız bu yazı tam size göre:

Seks İsteğini Arttırmanın 10 Doğal Yöntemi

Doğal yöntemlerle seks hayatınızı renklendirmek istiyorsanız bunun için size yardımcı olabilecek bazı ipuçları şunlardır:

 • Afrodizyak meyveleri yiyin
 • Çikolatayı deneyin
 • Şifalı otları deneyin
 • Ek besin desteği alın
 • Öz güveninizi artırın.
 • Alkol alımınızı sınırlayın.
 • Stresinizi azaltın.
 • Bol uyuyun.
 • İlişkilerinizde güven oluşturun.
 • Bir doktora danışın

Libido hakkında merak ettikleriniz

Libido tam olarak nedir?

Libido, cinsel istek veya cinsel dürtü anlamında kullanılan bir sözcüktür. Hormon seviyelerinizden ilaçlarınıza ve uyku alışkanlıklarınıza kadar çeşitli iç ve dış faktörler libidonuzu etkileyebilir. Herkesin libidosu farklıdır, ancak çoğu insan yaşlandıkça libidolarının düştüğünü görür.

İşte cinsel isteği artırmanın doğal yöntemleri

 1. Seks isteğini arttırmak için belirli meyveleri yemeyi deneyin

Bazı yiyeceklerin etkinliğini destekleyen çok az kanıt vardır ancak bunları denemenin de bir zararı yoktur. Örneğin incir, muz ve avokado, libido artırıcı yiyecekler veya afrodizyak olarak kabul edilir. Bu besinler ayrıca cinsel organlara kan akışını artırabilen ve sağlıklı bir cinsel yaşamı teşvik edebilen önemli vitamin ve mineraller sağlar.

çikolata

 1. Çikolata yemeyi deneyin

Tarih boyunca çikolata, sadece lezzetli tadı nedeniyle değil, cinsel zevki artırma gücü nedeniyle de bir arzunun sembolü olmuştur.

Çikolata, fenetilamin ve serotoninhormonlarının vücudunuza salınmasını destekler. Bu, bazı afrodizyak ve ruh halini değiştirici etkiler yaratabilir.

şifalı otlar

 1. Günlük şifalı otlarınızı alın

Bir daha ki sefere romantik bir akşam yemeğine oturmaya karar verdiğinizde, yemeğinize biraz fesleğen veya sarımsak ekleyin. Fesleğen kokusu duyuları harekete geçirir. Sarımsak, kan akışını artıran yüksek düzeyde allisin içerir.

Bu etkiler, sertlik sorunu yaşayan erkeklere yardımcı olabilir. Araştırmaya göre, Ginkgobiloba, erkeklerde antidepresan kaynaklı cinsel işlev bozukluğunu tedavi ettiği bulunan başka bir bitkidir. Çin ginkgo ağacının yaprağından elde edilen bir özdür.

yohimbin kabuğu

 1. Afrika’dan bir çözüm

Batı Afrika yaprak dökmeyen ağaçlarının kabuğunda bulunan bir alkaloid olan yohimbin’inViagra’ya benzer şekilde çalıştığı biliniyor.Bazı araştırmalar, yohimbin kabuğunun ereksiyonu sürdürmenize yardımcı olabileceğini düşündürmektedir. Aynı zamanda bir ereksiyonun kalitesini de artıracaktır.

seks

 1. Öz güveninizi artırın

Vücudunuz hakkında hissetme biçiminiz, seks hakkındaki duygularınızı etkiler. Sağlıksız bir diyet ve egzersiz eksikliği, kötü bir öz imaja sahip olmanıza neden olabilir. Bunlar sizi seks yapmaktan ve zevk almaktan vazgeçirebilir.

Kusurlarınızdan çok niteliklerinize odaklanarak özgüveninizi ve cinsel dürtülerinizi artırabilirsiniz. Seks sırasında yaşanan zevke de odaklanabilirsiniz.

Bir kadeh şarab

 1. Bir kadeh şaraba ne dersiniz?

İki kadeh şarap çok fazla olabilir ama bir kadeh şarap içmek sizi rahatlatabilir ve samimi olmanızı sağlar. Bununla birlikte çok fazla alkol, orgazm yeteneğinizi de engelleyebilir.

meditasyon

 1. Meditasyon yapmak ve stresi azaltmak için zaman ayırın

Ne kadar sağlıklı olursanız olun, stresli olmak cinsel dürtülerinizi etkileyebilir. Araştırmaya göre kadınlar, stresin kişinin cinsel yaşamı üzerindeki etkilerine karşı özellikle hassastır. Erkekler ise stresi azaltmak için seksi kullanabilir. Bazen cinsiyete yaklaşımdaki farklılıklar çatışmaya neden olabilir.

Stresi azaltmak için meditasyonu düşünün.

Şunları da deneyebilirsiniz:

 • Spor faaliyetlerine katılmak
 • Taichi uygulamak
 • Yoga dersi almak

uyumak

 1. Bol uyuyun

Telaşlı bir yaşam tarzına sahip olanlar her zaman doğru miktarda uykuya zaman ayıramazlar. Meşgul olmak aynı zamanda seks için zaman ayırmayı da zorlaştırır. Yaşlanan ebeveynlere veya küçük çocuklara bakmakla işi dengeleyen insanlar genellikle bitkin kalır ve bu da cinsel dürtülerin azalmasına neden olabilir.

Mümkün olduğunda şekerleme yaparak ve protein ve kompleks karbonhidratlar açısından zengin sağlıklı bir diyet uygulayarak enerjinizi ve cinsel dürtülerinizi artırın.

 1. İlişkinizi kontrol altında tutun

Partnerinizle tartıştıktan sonra, muhtemelen, seks yapma havasında değilsinizdir. Kadınlar için duygusal yakınlığı hissetmek cinsel yakınlık için önemlidir. Bu, çözülmemiş çatışmaların cinsel ilişkinizi etkileyebileceği anlamına gelir.

Güven inşa etmek için iletişim şarttır. Kızgınlıkların artmasını önlemek önemlidir.

doktor

 1. Bir doktora danışın

Cinsel dürtünüzü artırmak için doğal bir yaklaşım kullanıyor olsanız bile, doktorunuzla konuşmak yine de iyi bir fikir olabilir. Altta yatan sorunları belirlemenize yardımcı olabilirler.

Hakkında Rengi Gül

Uzun yıllardan beri cinsel seks oyuncakları satan bir firmada çalışmaktayım. Burada edindiğim tecrübelerimi sizlere elimden geldiğince doğru bir şekilde aktarmaya çalışıyorum.

İlgini Çekebilir

penis pompası

Penis Pompası Hakkında Merak Edilenler

Penis Pompası Nedir? Penis pompası, erkeklerin penislerini geçici olarak büyütmek veya sertleşme sorunlarını gidermek için …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir