Perşembe , Haziran 13 2024
vibratör

Vibratör Nedir? Vibratör Çeşitleri

Vibratör Nedir? Vibratörün Tarihçesi

Joseph Mortimer Granville
Dr. J. Mortimer Granville

Vibratör kısacası kadınların mastürbasyonda kullandıkları bir seks oyuncağıdır. Vibratör ilk olarak 1880’li yıllarda Dr. J. Mortimer Granville tarafından icat edilmiştir. Ve bu aletin patentini aldı.

Bu seks oyuncağı kısa bir sürede Viktorya Devri kadınları arasında büyük ilgi görmeye başladın. O dönemlerde pelvik masaj uygulamak için doktorların göreviydi. Bu doktorlar tarafından sıkıcı ama kadınlar için son derece zevkli bir durumdu.

Özelikle zengin ve statü sahibi kişilerin karıları faydalanabiliyordu. Fakat Dr. J. Mortimer Granville tarafından icat edilen vibratör sayesinde bu durum artık tarih olmuştur. Günümüzde bir çok kadın bu vibratörleri bir çok farklı amaç için kullanmaktadır.

Vibratör Çeşitleri

Günümüzde özelikle kadınlar tarafından bir çok farklı vibratatör modeli tercih edilmektedir. Ama en çok tercih edilen vibratör modeller;

 1. Kiltrois uyarıcı dediğimiz vibratörlerdir. Bu vibratörler direk kiltroisi uyardığı için kadınlar tarafından en çok tercih edilen vibratör modellerinden bir tanesidir.
 2. Uzaktan kumandalı vibratörler. Bu vibratörler ise genellikle çiftler arasında kullanılsa da, Kadınlar tek başına da kullanabilirler.
 3. G-Spot Vibratörler. Bu vibratörler genellikle orgazm problemi yaşayan kadınlar tarafından tercih edilmektedir.
 4. Realistik vibratörler. Bu modeller penis şeklindedirler. Özelikle yapay penis isteyenler tarafından kullanılır.
 5. Anal vibratörler ise bay ve bayanlar tarafından kullanılabilir.
 6. Masaj vibratörleri ise vajina bölgesine masaj yapmak için kullanılır.
vibratör
vibratör

Vibratör Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Öncelikle kaliteli bir vibratör seçmelisiniz. Kalitesiz bir vibratör  sağlık açısından sizin için iyi olmayabilir.
 2. Avrupa standartlarına uygun CE belgesi olan modelleri tercih edebilirsiniz.
 3. Farklı titreşim hızlarında çalışabilen ve bunun yanında farklı dalgalar üretebilenler tercih edilmelidir. Bunun size faydası ise daha fazla haz almanıza yardımcı olacaktır.
 4. Telefon uyumlu olan modelini alacaksanız kullanacağınız telefon markasının ona uyumlu olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Mesela Huawei P40 Lite marka bir telefon kullanıyorsanız ona göre bir uygulamasının olup olmadığını öğrenmelisiniz.
 5. Çalışırken çok ses çıkarmayan modelleri tercih edebilirsiniz. Aksi durumda komşularınız yüksek sesten dolayı sizden şikayetçi olabilir. 🙂
 6. Eğer Banyoda kullanılacaksa suya dayanıklı bir modelli seçmelisiniz.
 7. Hipoalerjenik (daha az alerjik) silikon olanları tercih edebilirsiniz.

Vibratör Nasıl Kullanılır

Vibratör Nasıl Kullanılır?

G-Spot Vibratör kullanmadan önce vajinanızda kuruluk olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Eğer vajinada fazla kuruluk var ise kaliteli bir su bazlı kayganlaştırıcı ile kullanmaya başlayabilirsiniz.

Öncelikle vajinaya ve vibratörün ucuna bir miktar jel sürün ( Fındık büyüklüğü kadar olabilir) daha sonra vibratörün ucunu hafifçe vajinaya doğru iteleyin. ardında vibratörün en düşük hızını çalıştırın. Daha sonra vajinanıza iyice vibratörü yerleştirdikten sonra vibratörün titreşim hızını yavaşça yükseltebilirsiniz. size en uygun hızı seçerek devam edebilirsiniz.

Vibratörler Nasıl Temizlenir

Vibratörler Nasıl Temizlenir?

Vibratörleri kullanmadan önce ve sonra vibratörünüz su geçirmez ise ılık su ile yıkayıp kuruladıktan sonra serin bir yerde saklayabilirsiniz. Güneş gören yada sıcak ortamlardan uzak tutun. Çok güneş gören yerlerde güneşin önüne kesinlikle koymayın bu vibratörünüze zarar verebilir.

Hakkında Rengi Gül

Uzun yıllardan beri cinsel seks oyuncakları satan bir firmada çalışmaktayım. Burada edindiğim tecrübelerimi sizlere elimden geldiğince doğru bir şekilde aktarmaya çalışıyorum.

İlgini Çekebilir

penis pompası

Penis Pompası Hakkında Merak Edilenler

Penis Pompası Nedir? Penis pompası, erkeklerin penislerini geçici olarak büyütmek veya sertleşme sorunlarını gidermek için …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir