Perşembe , Haziran 13 2024

Anal Tıkaç Nedir? Nasıl Kullanılır?

Anal Tıkaç Nedir?

Anal tıkaç nedir? diğer adı anal plug yada anal açıcı anal bölgeyi uyarmak için kullanılan bir seks oyuncağıdır. Ayrıca uyarıcı özeliği ile beraber anal bölgeyi sekse alıştırmak içinde kullanılabilir. Ancak anal bölgenin dar olması yada ilk defa anal seks yapmak için genellikle anal tıkaç kullanılır.

Anal tıkaç bir çok farklı modelleri bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok tercih edilen modeller 7 cm ile 13 cm arsında olan modellerdir. Kısaca en çok tercih edilen modeller aşağıdaki modellerden oluşmaktadır. Anal tıkaç modelleri için ” https://www.pipedreamturkiye.com/30-anal-pluglar ” sitesinden görebilirsiniz.

anal tıkaç nedir

Silikon Anal Tıkaçlar

Silikon anal tıkaçlar yapı olarak oldukça yumuşaktırlar. Genellikle en çok kullanılan anal tıkaç modelidir. Boylar ve çapları değişmektedir. Bu tıkaçların penis şeklinde olan modelleri de mevcuttur. Çoğunun tabanı vantuz olduğu için düz zeminlere sabitlenebilir ler. Ülkemizde kadınların en çok tercih ettiği tıkaç modelidir.

En iyi modelleri PVC, Termoplastik elastomer malzemesinden üretilmiştir. Bu nedenle sağlık açısından son derce güvenilirdirler. Öte yandan Ftalatsız olanları da mevcuttur.

titreşimli anal tıkaç

Titreşimli Anal Tıkaçlar

Bu anal tıkaçlar ise diğer modellerden tek farkları titreşimli olmuş olmalarıdır. Bir çok farklı titreşim hızında çalışabilen bu anal oyuncaklar, diğer anal tıkaçlara göre anal bölgeyi daha hızlı uyarabilmektedirler. Yumuşak dokulu oldukları için anal bölgeye her hangi bir zarar vermezler. Oysa burada dikkat edilmesi gereken tek şey boy ve çapa dikkat etmektir.

metal anal tıkaç

Metal Anal Tıkaçlar

Bu metal anal açıcılar çelik yada alüminyum malzemesinden yapılmışlardır. Diğer silikon anal açıcılardan farklı olarak yumuşak değil sert bir yapıya sahiptirler. Özelikle ısıtılıp yada soğutularak kullanabilirler. Hijyen bakımından silikon tıkaçlardan daha sağlıklıdırlar. Lateks ve ftalat içermezler.

Pürüzsüz bir yüzeye sahip oldukları için özelikle hassas ciltler için oldukça uygundur. Bir çok farklı boyları mevcuttur. Diğer silikon tıkaçlardan farklı olarak titreşimli modelleri bulunmaz.

Farklı metal anal tıkaç modelleri için ” https://www.pipedreamturkiye.com/31-celik-anal-pluglar ” sex shop sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Uzaktan Kumandalı Anal Tıkaçlar

Uzaktan Kumandalı Anal Tıkaçlar

Uzaktan kumandalı anal tıkaç genellikle partnerler tarafından anal oyunlar için kullanılmaktadır. Diğer titreşimli tıkaçlardan farklı olarak titreşimler uzaktan kumanda cihazı ile uygulanmaktadır. Kumanda mesafesi ortalama 5 ile 20 metre arasında değişmektedir.

Uzaktan kumandalı ve telefon uyumlu tıkaçlar için ” https://www.pipedreamturkiye.com/21-telefon-uyumlu-vibratoerler ” sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Cam Anal Tıkaçlar

Cam Anal Tıkaçlar

Cam anal tıkaçlarda metaller gibi sert bir dokuya sahiptirler. Hem hijyenik hem de görünüm olarak oldukça fazla tercih edilen bu tıkaçlar yapıları itibari ile diğer silikon tıkaçlar gibi bir emme tabanına sahip değildirler. Temizlenmesi oldukça basit bu tıkaçları ılık sabunlu su veya iyi bir antibakteriyel oyuncak temizleyici ile temizleyebilirsiniz.

Şişirilebilir Anal Tıkaçlar

Şişirilebilir Anal Tıkaçlar

Silikondan üretilmiş bu anal tıkaçlar özelikle istediği kalınlıkta anal tıkaç bulamayanlar tarafından çok tercih edilen bir modeldir. Anal seksi farklı bir noktaya taşıyanlar tarafından çok tercih edilse de son zamanlarda popüler bir oyuncaktır. Şişirilebildiği için 20-30 cm kadar çapı değişebilir. Titreşimli yada titreşimsiz modelleri bulunmaktadır.

Eğer anal sekse ilk defa başlayacaksanız bu modeli tercih etmeniz önerilmez. Diğer modelleri tercih edebilirsiniz.

Kuyruklu Anal Tıkaçlar

Kuyruklu Anal Tıkaçlar

Kuyruklu bu anal tıkaçlar daha çok anal oyunlarda fantezi amaçlı olarak kullanılabilir. Tilki, Tavşan kuyruğu en çok tercih edilenlerdir. Metal yada silikon olan modelleri bulunmaktadır. Kuyruk uzunluklar değişmektedir.

büyük anal tıkaç

Büyük Boy Anal Tıkaçlar

Bu anal tıkaçlar özelikle anal deneyimi üst düzeyde olan insanlar tarafından daha çok tercih edilir. Diğer tıkaçlara göre çok kalın ve büyük olan bu tıkaçlar yumuşak silikondan üretilmişlerdir. Kaliteli olanlarda Lateks ve Ftalat bulunmaz. Bu sağlığınız için oldukça önemli bir özeliktir.

anal setler

Anal Tıkaç Setler

Bu setler genellikle 3,4 farklı boy anal tıkaçtan oluşmaktadır. Çoğunlukla ilk defa anal tıkaç kullanmak isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Silikon yada metal olan modelleri bulunmaktadır. Vantuz tabanı olanları daha çok tercih edilmektedir. Bunun sebebi ise her hangi bir düz zemine yapışabiliyor olmalarıdır. PVC yada Termoplastik elastomer malzemesinden üretilenler daha çok tercih edilmektedirler.

Anal Tıkaç Nasıl Kullanılır

Anal Tıkaç Nasıl Kullanılır?

Anal tıkaçlar modeline göre nasıl kullanıldığı değişmektedir. En çok tercih edilen vantuz tabanlı modeller Her hangi bir pürüzsüz zemine yapıştırılarak kullanılabilir. Yada eliniz yardımı ile de kullanabilirsiniz.

Burada önemli olan nokta iyi bir su bazlı anal kayganlaştırıcı kullanmalısınız. Bu anüs bölgesinde sürtünmeyi azaltmak için oldukça önemlidir. Çünkü sürtünmeyi azaltmadığınız takdirde hem anüse zarar verebilir. Hem de anal seksten acı çekebilirsiniz.

Anal tıkaçlar her ne kadar anal bölge için kullanılması tavsiye edilse de vajinal bölgede de rahatlıkla kullanılabilir. Özelikle vajinismus tedavisinde kullanılabilir. Bunun için ayrıca anal setleri de tercih edebilirsiniz.

Anal Tıkaç Kullanmak Zararlı mıdır?

Anal Tıkaç Kullanmak Zararlı mıdır?

Anal tıkaçlar doğru kullanılmadığı taktirde tabi ki zararlı olabilirler. Burada dikkat edilmesi gerek en önemli husus kullanacağınız tıkaç kaliteli silikondan üretilmiş olması ve lateks ve ftalat içermemiş olmasıdır. Bu sağlığınız için oldukça önem arz etmektedir. Ayrıca kullanacağınız tıkaçının anüs bölgesini zorlamaması gerekiyor. Onun için ölçüsüne oldukça dikkat etmeniz gerekiyor.

Anal seks hakkında daha fazla bilgi için ” https://www.rengired.com/anal-seks-oyuncaklari-hakkinda ” sayfasını inceleyebilirsiniz.

Anal Tıkaç Alırken Nelere Dikkat etmek Gerekiyor?

  1. Markalı ve kaliteli olan anal tıkaçları tercih etmelisiniz. Kalitesi anal tıkaç modellerinden uzak durun.
  2. Lateks ve Ftalat içermeyen modelleri tercih edebilirsiniz. Bu sağlığınız için oldukça önemli bir noktadır.
  3. PVC, Termoplastik Elastomer malzemesinden üretilen modellerini tercih edebilirsiniz.
  4. Yumuşak olmasını istiyorsanız esnek ve bükülebilir olanları tercih etmelisiniz. Tavsiyemiz Hipoalerjenik silikon olanları kullanabilirsiniz.
  5. Kokusuz ve kullanım tarihi geçmemiş olanları tercih edin.
  6. Titreşimli tıkaç alacaksanız bir çok farklı titreşim hızında çalışabilen modelleri tercih edebilirsiniz.
  7. Metal tıkaçlarda yüzeyde her hangi bir aşınma var mı ona dikkat etmelisiniz. Eğer aşınma var ise bu zamanla paslanarak vücudunuza zarar verebilir.

anal tıkaç nasıl temizlenir

Anal Tıkaç Nasıl Temizlenir?

Anal tıkaç her kullanımdan önce ve sonra ılık su ve sabun yardımı ile yıkamanız gerekir. Yada iyi bir antibakteriyel oyuncak temizleyici veya ıslak mendil yardımı ile temizleyebilirsiniz.

Temizleme işleminiz bittikten sonra özelikle silikon olan tıkaç kesinlikle güneş görmeyecek oda sıcaklığında muhafaza edilmelidir. Aksi durumda çok güneş görmesinden dolayı silikon sıcağa maruz kaldığı için bozulabilir.

seks shop

Anal Tıkaç Nerede Satılır?

Anal tıkaç yada seks oyuncakları genellikle erotik ürün satan seks shop mağazalarında satılır. İnternet yada satış mağazalarına giderek istediğiniz ürünleri alabilirsiniz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken güvenilir bir mağazadan alışveriş yapmak.

Türkiye’de özelikle bu sektörde bir çok olumsuzluk yaşanmaktadır. Tavsiyemiz ” https://www.pipedreamturkiye.com/29-anal-ueruenler ”sitesini tercih edebilirsiniz.

Hakkında Rengi Gül

Uzun yıllardan beri cinsel seks oyuncakları satan bir firmada çalışmaktayım. Burada edindiğim tecrübelerimi sizlere elimden geldiğince doğru bir şekilde aktarmaya çalışıyorum.

İlgini Çekebilir

Taksim Sex Shop

Taksim Sex Shop Satış Mağazası

Taksim sex shop satış mağazamızda aradığınız tüm sex oyuncaklarını bulabilirsiniz. Özelikle Almanya, Hollanda, Fransa ve …

5 yorumlar

  1. Anal plug almayı düşünüyorum. Burada anlattıklarınız cok işime yaradı teşekkür ederim. Bundan sonra sürekli sizi takip edeceğim.

  2. Eşim için metal olanlarından almayı düşünüyorum. Daha önce hiç kullanmadı. Acaba metal olanları tavsiye ediyor musunuz?

  3. Bende eşime anal tıkaç almak istiyorum yorumlara bakılırsa sağlığa zarar vermiyor dogrumudur?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir