Perşembe , Haziran 13 2024
Lezbiyen nedir

Lezbiyen Nedir? Lezbiyenlik Nasıl Anlaşılır?

Lezbiyenlik Hakkında Her Şey

Lezbiyenlik yada diğer bir değişle Lezbiyenler, cinsel ve romantik olarak diğer kadınlardan hoşlanan kadınlardır.

Kadın eşcinsel anlamına gelen lezbiyen kelimesi 1800’lü yıllardan beri kullanılmaktadır. Bu kelimenin kökeni eşcinsel kadın şair Sappho’nun MÖ 600 civarında yaşadığı memleketi Yunan Lesbos (Midilli) Adası’ndan gelir. Sappho şiirlerinde, kadınlara karşı duygularından bahsetmiştir. Dilbilimi açısından lezbiyen kelimesi “Lesboslu” anlamına gelir.

Dünya kadın nüfusunun % 5 ile % 10’unun lezbiyen olduğu tahmin edilmektedir.

Lezbiyenlik nedir

Lezbiyen miyim?

Cinselliğinizi tanımlamak hayat boyu süren, son derece kişisel ve tatmin edici bir andır. İnsanların cinsel tercihleri söz konusu olduğunda çok fazla gri alan vardır. Ama cinsel yöneliminizi anlamadan önce kendinizi etiketlemek bu kadar önemli midir? Bazı insanlar kendilerini etiketlememeyi tercih ederler ve çoğu insan için cinsel tercihleri ​​ve kimlikleri zamanla değişir.

Kendinizi lezbiyen veya gey olarak tanımlamak, genellikle kendinizi aynı cinsiyetten bir kişiye cinsel ve/veya romantik olarak çekici bulduğunuz anlamına gelir. Bu, çeşitli şekillerde olabilir.

lezbiyen olmak

Lezbiyen olup olmadığınızı anlamak için bazı basit soruları yanıtlamak yardımcı olabilir:

  • Kadınlara karşı cinsel duygularınız erkeklerden daha mı güçlü?
  • Bir kadın mı yoksa erkek tarafından mı öpülmeyi tercih edersin?
  • Kadın veya erkek bedenlerinden hangisine fiziksel olarak daha ilgi duyuyorsunuz?
  • Cinsel fantezileriniz erkekler mi ya da kadınlar hakkında mı?
  • Gelecekte hangi cinsiyette olmak istersiniz?

Eğer lezbiyen olup olmadığınızı sorguluyorsanız, kendinize bir erkekle gerçekten mutlu olup olamayacağınızı sormak, onlardan etkilenmekten çok daha önemlidir. Kendinize erkeklerle sağlıklı ve tatmin edici ilişkiler kurup kuramayacağınızı ve aslında onlarla birlikte olmak isteyip istemediğinizi sorun. Erkeklerle ilişki içinde olmak size çekici gelmiyorsa, erkeklerle ilişkilerde gerçekten mutlu değilseniz veya erkeklere olan ilginiz sizi rahatsız ediyorsa, lezbiyen olabilirsiniz. Lezbiyen kirli bir kelime değildir.

Lezbiyen olup olmadığını merak etmenin en güzel yanı, her şeyin seni en mutlu eden şeyle ilgili olmasıdır. Bu tamamen seninle ilgilidir, başka birini ilgilendirmez. Bu, bir kişi olarak büyümenin ve benlik duygunuzu ve cinsel yöneliminizin oynadığı rolü daha iyi anlamanın güzelliğidir.

Lezbiyenlik hastalık mıdır?

Lezbiyenlik akıl hastalığı mıdır?

Hayır, lezbiyen, gey ve biseksüel yönelimler bozukluk değildir. Araştırmalar, bu cinsel yönelimlerin hiçbiri ile psikopatoloji arasında doğal bir ilişki bulamamıştır. Hem heteroseksüel davranış hem de eşcinsel davranış, insan cinselliğinin normal yönleridir. Her ikisi de birçok farklı kültürde ve tarihi çağda belgelenmiştir. Lezbiyen, gey ve biseksüel insanları rahatsız olarak gösteren klişelerin ısrarına rağmen, onlarca yıllık araştırma ve klinik deneyimler, bu ülkedeki tüm ana akım tıp ve akıl sağlığı kuruluşlarının bu yönelimlerin insan deneyiminin normal biçimlerini temsil ettiği sonucuna varmasına yol açtı. Lezbiyen, gey ve biseksüel ilişkiler, insan bağının normal biçimleridir. Bu nedenle, bu ana akım örgütler, eşcinselliğin bir akıl hastalığı olarak sınıflandırılmasını uzun zaman önce terk ettiler.

Lezbiyenler hakkında önyargılı olmak.

Önyargı ve ayrımcılık

Lezbiyen, gey ve biseksüel kişiler, cinsel yönelimleri nedeniyle geniş önyargı, ayrımcılık ve şiddetle karşılaşmaktadır. Sosyal düzeyde, lezbiyen, gey ve biseksüel kişilere yönelik ön yargı ve ayrımcılık, bu grupların üyelerinin olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Örneğin, iş fırsatları, ebeveynlik ve ilişki tanıma konusundaki sınırlamalar. Bireysel düzeyde, bu tür önyargı ve ayrımcılık, özellikle lezbiyen, gey ve biseksüel kişiler cinsel yönelimlerini gizlemeye veya reddetmeye çalışırsa, olumsuz sonuçlara yol açabilir.

Birçok lezbiyen ve gey erkek, eşcinselliğe karşı toplumsal damgalanma ile başa çıkmayı öğrense de, bu önyargı kalıbının sağlık ve esenlik üzerinde ciddi olumsuz etkileri olabilir.

Cinselliğinizle mücadele ediyorsanız

Cinselliğinizle yüzleşmekte zorlanıyorsanız bir uzmandan yardım ve destek alabilirsiniz. Kendinizi rahat hissediyorsanız, güvendiğiniz biriyle nasıl hissettiğinizi konuşmayı deneyin. Tanıdığınız biriyle bu konu hakkında konuşmak istemiyorsanız, anonim kalabileceğiniz bir destek servisine veya yardım hattına başvurun.

Lezbiyenler İçin Seks Oyuncakları

Diğer insanların nasıl seks oyuncaklarına ihtiyacı varsa aynı şekilde Lezbiyenlerin’de bu oyuncaklara ihtiyacı bulunmaktadır. Özelikle başta Hollanda, Almanya, İngiltere, gibi gelişmiş bir çok ülkede Lezbiyenler bu seks oyuncakları rahatlıkla ulaşabilmektedir. Ülkemizde ise toplumsal baskı ve ülkenin sosyal ve kültürel yapısından dolayı bu tür ürün satan erotik shop mağazaları fazla bulunmamaktadır.

Başta İstanbul olamak üzere çok az sayıda mağaza Lezbiyenler için bu ürünleri satmaktadır. Fakat Türkiye’de en çok Lezbiyenler için seks oyuncakları satan firma ise turuncusexshop.com mağazası olduğu bilinmektedir. Diğer taraftan bu tür ürünleri özelikle mağazada satış yapan firmalardan tercih edebilirsiniz.

Lesbian sex

Lezbiyenlerin en çok tercih ettiği seks oyuncakları

Lezbiyenler bir çok seks oyuncağını tercih edebilirler. Bu tamamen bireyin yada partnerinizin tutumuna bağlı bir durumdur. Fakat genellikle ülkemizde ve Avrupa’da en çok tercih edilen seks oyuncakları;

  1. Belden bağlamalı penisler; Diğer bir adı ile strap-on dur. Bu oyuncağın bir çok farklı modelli bulunmaktadır. Partnerinizle beraber kullanılabilir. Farklı modeller için” https://www.rengiredshop.com/21-belden-baglamali ”  adresini ziyaret edebilirsiniz.
  2. Vibratör modelleri’de özelikle çok tercih edilen bir seks oyuncağı olarak tercih edilmektedir.
  3. Anal oyuncaklar. Bu sex oyuncağı ise özelikle anal seks deneyimi yaşamak isteyenler için ideal bir seçimdir.
  4. Çift taraflı dildolar; Bu dildo modelleri isminden’de anlaşılacağı üzere çift olmasından dolayı çiftler tarafından kullanılmaktadır. Birçok farklı uzunluk ve çapları mevcuttur. Bu dildo modelleri için ” https://www.rengiredshop.com/58-cift-tarafli-dildolar ” bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Hakkında Rengi Gül

Uzun yıllardan beri cinsel seks oyuncakları satan bir firmada çalışmaktayım. Burada edindiğim tecrübelerimi sizlere elimden geldiğince doğru bir şekilde aktarmaya çalışıyorum.

İlgini Çekebilir

penis pompası

Penis Pompası Hakkında Merak Edilenler

Penis Pompası Nedir? Penis pompası, erkeklerin penislerini geçici olarak büyütmek veya sertleşme sorunlarını gidermek için …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir