Pazar , Nisan 21 2024
zayıflatan içecekler nelerdir

Zayıflatan İçecekler Nelerdir

Zayıflatan içecekler denince aklımıza ilk gelen tabii ki sıvı gıdalardır. Ve bunların en başında elbette ki olmazsa olmazımız çorbalar gelir. Ama sadece çorba değildir elbette ki zayıflatan başka sıvılarda vardır.

Örneğin vazgeçemediğimiz çay ve kahveler bunların başında gelir. Daha pek çok içecek metabolizmamızı hızlandıracak ve bizi tok tutacak özelliklere sahiptir. Dilerseniz bu zayıflatan içecekleri tek tek ele alıp inceleyelim:

Zayıflatan içecekler:

1. Su 2. Çorbalar 3. Çaylar 3. Kahve 5. Ayran Zayıflatan içecekler yukarıda belirtilen içeceklerdir. Ve şimdi bunları tek tek ele alıp açıklayacağız;

zayıflatan içecekler

1 .Su: su günlük yaşamda bir vazgeçilmez bir elementtir. Ayrıca susuz bir dünya düşünmek mümkün değildir. Ve tabii ki susuz bir canlı yaşamı mümkün olmadığını bilmekteyiz. Yani şu bizim için çok değerli ve sağlıklı bir içecektir. Dahası da şu bizim kilo almanızı engeller. Ve Zayıflamanın temel taşlarını oluşturur. Çünkü şu bizi tok tutar ve açlık duygusunu bastırır. Bunun sonucu sağlıklı ve ince bir vücut elde etmek olacaktır . Günde 1,5 ile 2,5 litre su bizim için yeterli bir miktardır. Ancak günlük 3,5 litreyi aşmamak gerekir . Çünkü bu bizim sağlığımızı bozar ve faydadan çok zarar verebilir.

Suyu da diğer gıdalar gibi yeteri miktarda içmek gerekmektedir.

çorbalar

2.Çorbalar : Çorbalar her öğünde tüketmek gereken hem besleyici hem hafif hemde kilo aldırmayan içecekler içinde yer almaktadır. Çorbada dikkat etmemiz gerekenler ise içtiğimiz çorbanın az yağlı hatta mümkünse yağsız vede tuzunun az olmasıdır . Tabi ki içindeki bazı karbonhidratların da fazla olmaması gerekir .

özellikle brokoli çorbası lahana çorbası gibi antioksidan içeren sebze çorbaları zayıflamanıza yardımcı olacak içecekler arasındadır.

yeşil çay

3.Çaylar : Özellikle bizim kültürümüzde yemek sonrası çaylar vaz geçilmezimizdir. İşte bu yüzden çay bizim toplumuz da ve bazı başka toplumlarda bile bir kültür unsuru ve bir ritüel olarak içilmektedir.

Günümüzde çay saatleri yapılmakta sohbetlerin baş tacı olarak sofralarımızda yer almaktadır . Çay bazılarımız için bir aşk denilebilir. Ve işte bu yüzden çay hem yediklerimizi sindirmek hemde bizi zayıflatan bir içecektir. Ancak şekersiz ve açık olması gerekir. Ve de ki şekersiz çay içmeyenlere altın bir tavsiyede bulunalım sadece 1 haftada şekeri bırakıp şekersiz çay içmek mümkün deneyin ve görün bir daha şeker aramayacaksınız. Ayrıca açık yani demi az çay içmek önemli çünkü demli çay kansızlık yapabilir. Ve buna göre günlük bardak sayınızı ayarlayabilirsiniz.

Örneğin 2 bardak demli çay veyahutta 4 bardak açık çay gibi kendinize bir ölçü yapabilirsiniz. Çay denildiğinde sadece siyah çay değil yeşil çay ve bitki çayları da bu kategoride yer alır. Ancak bunların sayısı günlük 2 bardağı geçmemelidir. Çünkü ciddi tansiyon problemi yapabilen bitki çayları vardır. Özellikle sabah aç karnına bitki çayı veyahut yeşil çay içmek sizin zayıflamanıza çok yardımcı olur.

kahveler

4.Kahveler : sütlü ,sade, espresso, filtre, köpüklü vb bir sürü çeşitleri vardır. Ama hazmı kolaylaştırıcı etkisi olan geleneksel Türk kahvesidir. Sütlü , köpüklü ve espresso ve capichino gibi kahveler süt ve şeker gibi yardımcı maddeler katıldığı için kalori ve kilo alımına olumsuz etki eder. Bu nedenle kahvenin sayısı içindeki şeker ve kahve oranı çok önemlidir.

Zayıflamaya yardımcı olan içecekler arasında Türk kahvesi ve sade nescafe yer alır.

ayran

5.Ayran : Yoğurt ve suyun karışımı olan ayran her öğünde tüketilmesi önemli fayda sağlar. Çünkü tokluk hissi verir. Ve hazmı kolaylaştırır.

Kilo alımını ve fazla yemek yeme duygusunu azaltır .yani zayıflamaya yardımcı olur. Yukarıda belirtilen içecekler zayıflamaya yardımcı olan içeceklerin başında yer alır. Ve unutulmaması gereken de sıvı tüketmenin yararının çok önemli olmasıdır. Çünkü insan vücudunun yüzde 60 ‘ı sudan oluşmaktadır.

Hakkında Rengi Gül

Uzun yıllardan beri cinsel seks oyuncakları satan bir firmada çalışmaktayım. Burada edindiğim tecrübelerimi sizlere elimden geldiğince doğru bir şekilde aktarmaya çalışıyorum.

İlgini Çekebilir

Suyun Vücudumuza Faydaları Nelerdir?

Suyun Vücudumuza Faydaları Nelerdir?

Suyun vücudumuza faydaları nelerdir? Suyun vücudumuza faydaları saymakla bitmez. Bu yazımızda suyun vücudumuz için 6 …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir