Perşembe , Haziran 13 2024
Sağlıklı Yaşam
Sağlıklı Yaşam nedir

Sağlıklı Yaşam Önerileri ve Pratik Bilgiler

Sağlıklı yaşam nedir?

Sağlıklı yaşam ; bireylerin kendi standartları içerisinde kendi bünye ve metabolizmalarına göre dengeli beslenme spor ve cinsel hayatlarında düzenli yani sağlıklı bir yaşam sürmesi olarak da adlandırılabilir.

Sağlıklı yaşamı nasıl hayatımıza uyarlarız?

Şöyle ki ; dengeli düzenli ve doğal beslenmek bu işin başında gelir. Peki nasıl dengeli ve düzenli besleniriz : örneğin: protein, karbonhidrat, baklagiller, sebze ve meyve ağırlıklı bir beslenme şekli ile.. Ve tabi ki vücudumuzda zararlı olan gıdalardan uzak durarak! Örnek: alkol, sigara, uyuşturucu, tütün türevleri, fazla miktarda glikoz, fazla miktarda glüten ve bol miktarda tuz kullanmaktan kaçınarak.

Egzersizler

Sağlıklı yaşamın bir diğer şartı da tabi ki düzenli egzersizdir. Ancak bunu vücudumuza ve vücut yapımıza metabolizmamıza, yaşımıza ,kilomuza ve en önemlisi varsa sağlık sorunumuz ona en uygun olan spor veya egzersizi seçmeliyiz. Bunu seçerken bir uzmandan yardım da isteyebilirsiniz.

Sağlıklı yaşam hakkında

Cinsel Yaşam

Ve gelelim sağlıklı yaşamın formüllerinden biri olan cinsel yaşama! Cinsel yaşamın en önemli prensiplerinden biride tabi ki tek eşlilik ve korunma yöntemlerini iyi bilmekten geçer. Bunun daha açıklayıcı bilgileri sitemizin cinsel sağlık bölümünde yer alan cinsel sağlık linkinden girip bilgi edinebilirsiniz.

Sağlıklı yaşam 7 den 70 e kadar hepimiz için önemli bir konudur. Bu yüzden önce sağlık demeli be kendimizi ve de vücudumuzu korumalıyız. Ve tümüyle sağlık psikolojimizi de etkiler. Bu nedenle ruh sağlığımıza da vücut sağlığımız kadar önem vermeliyiz. Sağlıklı bir vücut sağlıklı bir ruh demektir . Bunu unutmamalıyız.

Örneğin: Ruh sağlığımız için ;bol bol kitap okumalı, sosyalleşmeli, arkadaş sohbetleri yapmalı, evcil hayvan edinmeli ve en önemlisi de bol bol açık hava yürüyüşleri ile hem beden ve de hem ruh sağlığımızı korumalıyız. Tüm bunlar bizi sağlıklı bireyler yapmaya doğru atılan en önemli be doğru adımlardır.

Sağlıklı yaşam her birimizin hakkıdır. Be her birey kendi imkanları ile sağlıklı yaşamı tercih edebilir. Bunu nasıl yapacağımız bloğumuzdaki diğer yazılarda adım adım anlatımlarla mevzuat olup size sağlıklı yaşamı yakalayabilme imkanı sağlayabilen bilgi ve tavsiyeler içerir. Şimdilik sağlıcakla kalın…

Hakkında Rengi Gül

Uzun yıllardan beri cinsel seks oyuncakları satan bir firmada çalışmaktayım. Burada edindiğim tecrübelerimi sizlere elimden geldiğince doğru bir şekilde aktarmaya çalışıyorum.

İlgini Çekebilir

evcil hayvan beslemenin faydaları

Evcil Hayvan Beslemenin Faydaları

Evcil hayvan beslemenin faydaları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Özelikle sizler en çok neden evcil hayvan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir